20.8 C
Скопје
19:34 - 29 мај, 2024

Ознака : нова година

БалканСлајдерСцена

(Фото) Карлеуша ги разочара фановите: „Кога ја симна шминката умрев од страв“, „Изгледа ужасно во живо“, „Зошто ги лаже луѓето со фотошоп“…

Еспресо
Јелена Карлеуша ја забавуваше публиката во Белград за новогодишната ноќ. Таа за оваа прилика избра тесен комбинезон од луксузната модна марка Баленсијага и овие моменти...
БалканЛајфстајлСтилСцена

(Видео) Јелена Карлеуша ја збесна публиката: Две бесни модни комбинации за Нова година

Еспресо
Популарната српска пејачка Јелена Карлеуша настапи за најлудата ноќ во годината во престижен хотел во Белград. Пејачката тука настапува речиси секоја година, па тоа стана...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Славчо Попоски: Ќе имаме ли снег? Какво време ќе имаме на почетокот на новата година

Еспресо
– Новогодишната ноќ, како и првата седмица од новата 2023 година во Македонија ќе ја одбележи феноменот „Температурна Инверзија”, што значи дека на планините и...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

Новогодишна традиција: Еве како британското кралско семејство ќе ја прослави Нова година

Еспресо
Каква ќе биде првата новогодишна ноќ на кралското семејство без кралицата Елизабета? Кралот Чарлс III и сопругата на кралицата Камила, откако решија да го поминат...
ИнтимаЛајфстајлРетроСлајдерСтил

Народни верувања – што (не)треба да правите на 31 декември, последниот ден од годината: Ослободете се од сите долгови, не само финансиски

Еспресо
Што велат народните верувања за последниот ден од годината, што не треба да правите според суеверието за да имате среќна и бериќетна година? На 31...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСлајдерСтилСцена

Новогодишни настапи за брдо пари: Која е „тарифата“ на популарните пејачи за Нова година

Еспресо
Популарната хрватска пејачка Северина годинава за дочек на Нова година ќе пее во родниот Сплит, Црна Гора пак, ги собра големите ѕвезди – Констракта, Џибони...
Дестинации и ДегустацииСлајдерХрана

Рецепт за највеселите новогодишни колачиња: Кекси од ѓумбир – џинџербред

Еспресо
Кексите од ѓумбир познати како џинџербред се највеселите колачиња кои се приготвуваат за новогодишните и божиќните празници, а освен за јадење служат и за украсување...
БалканСлајдерСцена

(Фото) Драгана Мирковиќ го накити својот замок: Новогодишна бајка во луксузен амбиент

Еспресо
Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ ги воодушеви своите следбеници на социјалните мрежи поститајќи фотографии на кои се гледа новогодишното украсување на замокот во Ебенфурт во близина...
ЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдерСтил

Мало трикче за магија во домот: Еве како вештачката елка да ја направите миризлива

Еспресо
Повеќето кај нас украсуваат вештачка новогодишна елка, но постојат и оние кои преферираат природна. Доколку веќе сте накитиле вештачка елка, а сакате да ја почувствувате...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Видео) Ким Кардашијан со концерт во живо им ја покажа на своите деца новогодишната елка

Еспресо
Откако постави прекрасна елка во дневната соба на нејзиниот дом, Ким Кардашијан реши да ги разбуди своите четири деца со божиќни песни во живо од...