33.8 C
Скопје
16:21 - 24 јуни, 2024

Ознака : мирис

ЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдерСтил

Мало трикче за магија во домот: Еве како вештачката елка да ја направите миризлива

Еспресо
Повеќето кај нас украсуваат вештачка новогодишна елка, но постојат и оние кои преферираат природна. Доколку веќе сте накитиле вештачка елка, а сакате да ја почувствувате...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Непријатниот мирис на телото укажува на болест на бубрезите

Еспресо
Некои мириси можат да бидат сигнал дека нешто не е во ред со здравјето. Непријатниот мирис на телото, урината или на столицата укажува на проблеми....
ЗдравјеИстражувањаСлајдер

ИСТРАЖУВАЊЕ: Откриено дека губењето на мирис и вкус од Ковид-19 се должи на генетски фактор

Еспресо
Истражување објавено во списанието „Nature Genetics“ идентификуваше генетски фактор на ризик поврзан со губење на мирис по инфекција со Ковид, откритие што ги приближува експертите...
ЗдравјеИнтервјуСлајдер

ДАЛИ ВИТАМИНОТ А Е РЕШЕНИЕТО: Губење на чувството за мирис поради коронавирус може да трае со месеци

И. Т.
Витаминот А  може да го третира губењето или променетото чувство за мирис кај некои луѓе кои го прележале вирусот ковид-19, посочуваат британските научници. „Сакаме да...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

НЕПРИЈАТЕН МИРИС И ВКУС НА СЕМЕНАТА ТЕЧНОСТ: Еве со кои состојки може да го промените тоа

Еспресо
Исхраната може да влијае на мирисот на потта, плунката и другите телесни течности, како што е мајчиното млеко, па затоа има смисла да се претпостави...
СекојдневиеСлајдер

МИРИС НА ЛУК? Еве како да го отстраните од рацете

Еспресо
Ако припаѓате на група луѓе кои уживаат во лукот и често го користат во рецепти, тогаш сигурно сте имале ситуации кога не можете да избегате...
ЗдравјеИнтимаСлајдер

СЕКСИ ХРАНА: Намирници што го подобруваат вкусот на вагината

Еспресо
Добрата хигиена сигурно ќе го подобри целокупното орално искуство за партнерот, тоа нема да ја направи вагината повкусна. Откако го расчистивме тоа, ајде да погледнеме...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Поради расправија за пица со лук: Таксист во Германија ја изгубил возачката дозвола

И. Т.
Расправијата поради две пици со лук станала насилна во германскиот град Менхенгладбах до тој степен што таксистот соборил жената кога таа се обидела да го...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

После свеќите со мирис на вагина, стигнува и парфем! (ФОТО)

Еспресо
Откако актерката Гвинет Палтроу (47) во својот лајфстајл бренд Goop произведе свеќа која се нарекува „Ова мириса како мојата вагина“, но изгледа дека со таа...
Секојдневие

Трик кој ќе го неутрализира мирисот од готвењето! (ФОТО)

Еспресо
Секоја жена се бори со непријатните мириси во станот од готвењето, кои често можат да бидат иритирачки. На една страна на Фејсбук, една корисничка открила...