5.8 C
Скопје
22:33 - 6 декември, 2023

Категорија: Интервју

Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеИнтервјуСлајдер

Интервју со проф. д-р Васил Илиев од Клиника „Жан Митрев“: Стрес инконтинеција и нарушена статика на матка

Еспресо
На тема стрес инконтинеција и нарушена статика на матка разговараме со проф. д-р Васил Илиев, специјалист гинеколог-акушер, супспецијалист урогинеколог, од Клиника „Жан Митрев“. Што претставува...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЗдрави навикиЗдравјеИнтервјуИнтервјуИстражувањаСемејствоСлајдер

Интервју со д-р. Едип Беќироски: Вирусот „кракен“ колку повеќе се шири толку повеќе има можности за мутации

Јасмина Кантарџиева Димков
Иако првичните информации укажуваат дека новиот сој на ковид-19 наречен „кракен“ предизвикува блага клиничка слика, сепак брзината на ширење на оваа подваријанта е загрижувачка, вели...
Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуИнтервјуСлајдер

Моника Зајкова: Да престанеме да бидеме волци и да живееме во лажни вредности

Стојанка Митреска
Младата политичарка ни открива дека правото и е пасија, се залага, како што вели паралелно државата да инвестира во градење на стратегија како да ги...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииИнтервјуПатувањаСлајдер

Скопје евергрин/Гордана Јанакиевска, туристички работник: Матка под итно треба да се забрани за туризам!

Јасмина Пакашки
Да се каже за Гордана Јанакиевска дека е туристички работник е малку, недоволно и не сосема соодветно. Таа е, и покрај децении минати во туризмот,...
Ви ПрепорачувамеЗдравјеИнтервјуСлајдер

ТАЈНАТА НА СОВРШЕНО БАЛАНСИРАН ОБРОК: Нутриционистката Емилија Спасовска Мојсовска нè учи како да ги комбинираме групите на храна и ни носи неодолив, здрав рецепт за ручек

Марија Гегоска
Апсурдно е да помислиме дека возрасни луѓе не знаеме како треба да јадеме, но времето во кое живееме е брзо, а храната што ја внесуваме...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатЗдравјеИнтервјуСлајдер

(РАЗГОВОР) САЊА ЃОРЃЕВА, ТРЕНЕР ЗА СПИЕЊЕ НА БЕБИЊА И ДЕЦА: Не нишкајте ги дечињата и не заспивајте ги со цицање!

Марија Гегоска
Спиењето е интегрален дел од развојот на човекот. Често знаеме да го одложиме или занемариме и да не му ја укажеме почитта која ја заслужува....
Ви препорачуваме на СПЖенски печатЗдравјеИнтервјуСлајдер

ВОДИЧ ЗА ПРЕЖИВУВАЊЕ НА ЕСЕНТА: Нутриционистката Емилија Спасовска Мојсовска советува како да се справиме со настинки

Марија Гегоска
Разговаравме со  нутриционистката Емилија Спасовска Мојсовска која ни приготви инструкции за тоа како да ја преживееме есента. Таа не советуваше што треба да си купиме,...
ЗдравјеИнтервјуСлајдер

ДАЛИ ВИТАМИНОТ А Е РЕШЕНИЕТО: Губење на чувството за мирис поради коронавирус може да трае со месеци

И. Т.
Витаминот А  може да го третира губењето или променетото чувство за мирис кај некои луѓе кои го прележале вирусот ковид-19, посочуваат британските научници. „Сакаме да...
ВидеоЗдравјеИнтервјуСлајдер

(ВИДЕО) ЗАБОРАВЕТЕ НА ТРЕНДОВИТЕ: Д-р Митов открива – сите диети во својата основа имаат иста формула!

И. Т.
Д-р Александар Митов денес беше дел од утринската емиција на Слободна.тв – „Утрински Брифинг“ каде разговараше за процесот на слабеење, диетите и трендовите за исхрана....
Ви ПрепорачувамеЗдравјеИнтервјуСлајдер

Наша тема: ВАКЦИНАЦИЈА ПОСЛЕ ПРЕЛЕЖАН КОВИД, ДА ИЛИ НЕ?

Мими Стојановска
Летово сите се израдувавме бидејќи можевме да патуваме со ПЦР-тест, да одиме на фестивали, концерти и слично, но се чини дека допрва ќе ги почувствуваме...