22.8 C
Скопје
20:09 - 14 јуни, 2024

Ознака : пица

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

Од кујната на Давор Панчевски: Рецепт за совршена домашна пица – 4 различни вкуса

Кате Божиновска
Секој врвен пица мајстор во ракав крие по некој трик поради кој неговата пица е поинаква и повкусна од преостанатите. „Мојата тајна за оваа домашна...
Дестинации и Дегустации

(ВИДЕО) Помфрит пица: Тестото го заменуваат крцкави компирчиња

М.Р.
Доколку сакате пица, но сте љубители и на помфрит, во тој случај рецептот за помфрит – пица дефинитивно ќе ви се допадне. Одлична вечера за...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ПОСНО ЕМ ВКУСНО: Теа ни носи рецепт за пица од леќа, одлична е за сите кои сакаат пица а не сакаат да јадат тесто!

Ј.К.Д
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од највлијателните...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоСлајдерСцена

(ВИДЕО) МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ ГОТВИ ВО СВОЈАТА „МЕТАР НА МЕТАР“ КУЈНА: Пејачката подготви неодолива пица со многу сирење

М.Р.
Позната српска пејачка Марија Шерофовиќ преку своите „ЈуТјуб“ видеа неколкупати покажа дека не е многу вешта во кујната како нејзината мајка, но едно е сигурно...
ЛајфстајлСекојдневиеСемејствоСлајдер

(ВИДЕO) ПОЗИТИВ НА ДЕНОТ: Девојче првпат пробува пица, нејзината реакција насмеа милиони луѓе

И. Т.
Љубителите на пица ќе ја разберат реакцијата на девојчето кое за првпат го пробала планетарно популарниот специјалитет пица, а нејзиното воодушевување е повеќе од очигледно....
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО) МАЈСТОРОТ НА НАЈКРЦКАВИТЕ ПИЦИ ВО МАКЕДОНИЈА: Која е тајната на Мартин Александров?

Ирена Трајкова
За добра пица е потребно квалитетно брашно со голем процент на протеин, вода, квасец, сол и многу љубов, го започнува разговорот мојот соговорник, пица мајсторот...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииСлајдер

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ НАПРАВИ ПИЦА: Тестото од само 4 состојки и не се чека да нарасне!

И. Т.
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). Готви од...
СветСлајдерСцена

ОД ШТО ПОЛУДУВА КЕЈТ МИДЛТОН: Кралскиот батлер ја откри тајната што треба да се јаде за Божиќ во куќата на војводата и војвотката од Кембриџ

Еспресо
Кејт Мидлтон е секогаш насмеана и елегантна, но во еден момент може да „експлодира“! Кејт и Вилијам секогаш изгледаат елегантно, смирено и пристојно, но принцот...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Поради расправија за пица со лук: Таксист во Германија ја изгубил возачката дозвола

И. Т.
Расправијата поради две пици со лук станала насилна во германскиот град Менхенгладбах до тој степен што таксистот соборил жената кога таа се обидела да го...
UncategorizedВи ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТО) НА УБАЈНИ ВО „УБАЈНА“: Брат, ај до Струга на пица

Ј.К.Д
Вистинско откровение летово, а и свежина во угостителската понуда, ни е Бар и Грил „Убајна“ сместен во ценатрот на Струга, на кејот покрај Дрим. Пробајте...