24.8 C
Скопје
17:53 - 25 јуни, 2024

Ознака : ви препорачуваме

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) Ова е ПОСТАРАТА СЕСТРА на ПОРАНЕШНАТА ПРВА ДАМА на САД: Зошто Меланија ја криеше Инес од јавноста?

М.Р.
Меланија Трамп неколку години ја криеше од јавноста својата постара сестра Инес Кнаус, со која е многу блиска. Меланија е една од најпознатите Словенки во...
Ви ПрепорачувамеЖенски печатИнтимаСлајдер

ЕРОТСКИ МУАБЕТИ: Истражување на женската сексуалност во рамките на градот

Марија Гегоска
Женските муабети почесто од што заслужуваат се осудени на „подземни места“. Темата на женската сексуланост не е лесен потфат во патријархалните лавиринти, но без разлика...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдерСцена

(ИНТЕРВЈУ) СО„ДАСКА“ СЕ ОСВОЈУВААТ ПЛАНИНИ: Инструкторот Марјан Милованов препорачува да се препуштите на магијата и возбудата на сноубординг

Марија Гегоска
За зимскиот спорт – сноубординг има сè поголем интерес на нашите планини. А за тоа како да го научиме, разговаравме со инструкторот Марјан Милованов од...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерЧудесни жени

(ФОТО+ВИДЕО) РАЗГОВОР СО БИБИЧ, РАП АРТИСТКА: Опасно сум ретка ама убаво би било и некоја да ми се придружи!

Марија Гегоска
Билјана Тасевска(31) или Бибич е редок проблесок на женска енергија на локалната рап сцена. Дебитираше на сцената пред три години и стои рамо до рамо...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниПитоми и дивиСлајдер

(ФОТО) АНДРЕЈ ГОНЕВ, РИЦ(С)АР НÈ ЗАПОЗНАВА СО МИСТЕРИОЗНИОТ КАРАКТЕР НА РИСОТ: Свесни сме дека пред наши очи се соочуваме со истребување на рисот!

Марија Гегоска
Да сретнеш рис е редок феномен, освен ако не гледаш во пара – петденарка. Романтичните перцепции за ова животно самотник не се доволни за да...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоСлајдерСцена

(ВИДЕО) НОВАК ПРИРЕДИ ПРЕКРАСНА РОДЕНДЕНСКА ПРОСЛАВА ЗА СВОЈАТА МАЈКА: Госпоѓа Дијана Ѓоковиќ беше пресреќна!

М.Р.
Мајката на Новак Ѓоковиќ, Дијана вчера го прослави својот 58 роденден. Најдобриот тенисер на светот и неговото семејство приредија спектакуларна прослава за неговата мајка.  ...
Ви ПрепорачувамеЗдравјеИнтервјуСлајдер

ТАЈНАТА НА СОВРШЕНО БАЛАНСИРАН ОБРОК: Нутриционистката Емилија Спасовска Мојсовска нè учи како да ги комбинираме групите на храна и ни носи неодолив, здрав рецепт за ручек

Марија Гегоска
Апсурдно е да помислиме дека возрасни луѓе не знаеме како треба да јадеме, но времето во кое живееме е брзо, а храната што ја внесуваме...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЕВА: Дизајнерката Маја Кикириткова организираше неодолива прослава во домашна атмосфера за својата ќерка

М.Р.
Нашата позната модна дизајнерка, мајка и инфлуенсерка Маја Кикириткова, на својот инстаграм профил објави неодоливи фотографии од роденденската прослава на својот син Лазар.   View this...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ОВОЈ ПРЕКРАСЕН МЛАД ГОСПОДИН Е ЉУБОВТА НА ЛИЛА: Водителката објави досега невидена фотографија на социјалните мрежи

М.Р.
Познатата водителката и инфлуенсерка на својот инстаграм – профил секојдневно споделува интересни фотографии и видеа. Храна, прекрасни дестинации, модни комбинации како и прекрасни моменти поминати...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) КАРОЛИНА ГОЧЕВА СО ЕМОТИВНА ОБЈАВА ЗА РОДЕНДЕНОТ НА НЕЈЗИНАТА МАЈКА: Најважната жена во нашиот живот!

Ирена Трајкова
Нашата позната пејачка Каролина Гочева секое слободно време се обидува да го помине со своето семејството, своите најсакани и луѓето кои ѝ значат. Денес пејачката...