17.8 C
Скопје
21:43 - 15 април, 2024

Ознака : рап

БалканСлајдерСцена

(Видео) Лепа Брена го покажа новиот талент: Ќе се изненадите како рапува

Еспресо
Хитовите на Лепа Брен ги одбележаа децениите зад нас, а легендарната ѕвезда има посебен талент да постира објави на социјалните мрежи за кои зборува целиот...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Смртоносно стампедо на хип хоп концерт во Њујорк: Двајца починати, девет повредени, полицијата води истрага 

М.П
Властите на државата Њујорк покренаа истрага за да утврдат што го предизвикало смртоносното стампедо на концертот на хип-хоп во градот Рочестер, во кој има еден...
Наши ФациСлајдерСцена

Каде вечерва: На рап журка во „Вудсток“

М.П
Еве идеја каде може да се забавувате вечерва. Сцената е поставена и микрофоните се спремни. После долго време рап журките се враќаат во Скопје. Станува...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерЧудесни жени

(ФОТО+ВИДЕО) РАЗГОВОР СО БИБИЧ, РАП АРТИСТКА: Опасно сум ретка ама убаво би било и некоја да ми се придружи!

Марија Гегоска
Билјана Тасевска(31) или Бибич е редок проблесок на женска енергија на локалната рап сцена. Дебитираше на сцената пред три години и стои рамо до рамо...
Ви ПрепорачувамеЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(РАЗГОВОР) СТЕФАН ВУЈИСИЌ, ГЛУМЕЦ: Деминутивна земја сме, од отсуство на темели се стремиме кон барокен покрив

Марија Гегоска
Во хип-хоп култура и историја каква што е нашата, потешко е да се излезе од конвенционалниот пристап и да се стигне до публиката со експериментален...
Наши ФациСцена

ВИДЕО | Париз-Скопје-Берово: Раперот Ванчо ака Стар Бој има нова песна!

Васко Спасоски
Ванчо, Македонецот кого под неговото уметничко име Star Boy, домашната јавност веќе го откри, а сега и полека го запознава и како артист, а и...
ЛајфстајлСцена

Ники Минаж се омажи за сексуален престапник! (ФОТО)

Igor
Раперката и нејзиното момче, продуцентот Кенет Пети, по се изгледа дека конечно рипнаа во тавче. „Кралицата“ на рапот вчера вечер ги изненади своите фанови кога...