18.8 C
Скопје
15:21 - 20 април, 2024

Ознака : нова песна

СлајдерСцена

Данијела има нова хит песна – некогаш треба сè да се урне за да блесне пак ВИДЕО

Еспресо
Данијела Мартиновиќ има нова песна „ Верувам во луѓето“, за која вели дека е ода на доброто што живее во секој човек. – Некогаш треба...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(ВИДЕО) Премиера на досега необјавената песна на ЃОРЃЕ БАЛАШЕВИЌ во Нови Сад

Еспресо
Антологија на љубовната поезија на Ѓорѓе  Балашевиќ ќе биде претставена во најпознатата улица во регионот, Јован Цвијиќ во Нови Сад, пред бројот 33, а премиерно...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) ЛИДЕ НА ВЕНКО СО НОВА ПРАЗНИЧНА ПЕСНА: Дедо мраз без маска, ирваси без рогови…

М.Р.
Македонската јавност Лиде Лиде ја запозна по коментарите на речиси секоја објава на министерот за здравство Венко Филипче. Лидија Гиновска е девојката која се прослави...
Наши ФациСлајдерСцена

ВИДЕО | Манекенката Кристина Димитријевска сними уште една песна со провокативен видеоспот!

Васко Спасоски
Една од најубавите Македонки, мисицата Кристина Димитријевска пред само два дена ја промовираше својата најнова песна во соработка со младиот рапер Бојан Сплеш. „Амнезија“ е...
Наши ФациСлајдерСцена

ВИДЕО | Нема да престанете да ја слушате: Младата Лара Иванова има ХИТ!

Васко Спасоски
Има само 16 години, а позади себе веќе има неколку одлични песни со видеоспотови, како и настапи на неколку музички фестивали во земјата. Музичките критичари...
Наши ФациСцена

ВИДЕО | Париз-Скопје-Берово: Раперот Ванчо ака Стар Бој има нова песна!

Васко Спасоски
Ванчо, Македонецот кого под неговото уметничко име Star Boy, домашната јавност веќе го откри, а сега и полека го запознава и како артист, а и...
Наши ФациСлајдерСцена

За добра песна не треба да се брза: Младиот фолк-пејач Живе Мешуревски ја објави неговата „Да си моја“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Музичката индустрија е можеби една од најпогодените гранки во светот поради пандемијата со корона-кризата која трае скоро една година, но и во едни такви услови,...
Наши ФациСлајдерСцена

ВИДЕО | Виктор Апостоловски има пеперутки во стомак!

Васко Спасоски
Младиот пејач Виктор Апостоловски и во време на светска пандемија реши да твори и да создава музика, за разлика од повеќето од неговите колеги кои...
Наши ФациСлајдерСцена

ВИДЕО: Македонец од Париз ќе прави светска кариера: Слушнете ја неговата „Cash Game“!

Васко Спасоски
– Со музика започнав на возраст од 12-13 години, кога ја снимив мојата прва песна. Оттогаш, имам некаде околу 5-6. Подоцна, на 23-годишна возраст, решив...
Наши ФациСлајдерСцена

Секси и тренди: Погледнете како ќе изгледа пејачката Теа Трајковска во нејзиниот најнов видеоспот! (ФОТО)

Васко Спасоски
И покрај тоа што владее пандемија поради коронавирусот, младата пејачка Теа Трајковска реши да ја почести  публиката со нова песна.  Таа изминатите денови го снимаше...