22.8 C
Скопје
17:42 - 30 мај, 2024

Ознака : балашевиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Вдовицата на Ѓорѓе Балашевиќ ја опиша последната средба со него: „Не ни дозволија да го видиме“

Еспресо
Поминаа три години откако нè напушти легендарниот музичарЃорѓе Балашевиќ. Панонскиот морнар, почина на 19 февруари 2021 година, откако ја загуби битката со коронавирусот. Ненадејната смрт...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) На Јутјуб каналот на Балашевиќ објавена е нова верзија на култната песна за Вуковар: „Најтажната и најболната песна некогаш напишана“

Еспресо
Во петокот вечерта на официјалниот Јутјуб канал на Ѓорѓе Балашевиќ беше објавена новата верзија на песната „Човек со месечина во очи“. Токму оваа песна Балашевиќ...
БалканСлајдерСцена

Трагична судбина на ќерките на Балашевиќ: Пред Јована, Јелена беше жртва на семејно насилство

Еспресо
Во регионот вчера се прошири веста дека актерката Јована Балашевиќ, ќерка на починатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ, го пријавила својот невенчан сопруг Александар Јовановиќ за семејно...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Ќерката на Ѓорѓе Балашевиќ го пријавила вереникот за семејно насилство: Вербален конфликт, навреди и интервенција на полиција

Еспресо
Актерката Јована Балашевиќ (42), ќерка на починатиот музичар Ѓорѓе Балашевиќ, минатата сабота го пријавила својот вереник Александар Јовановиќ за семејно насилство. Како што дознава српски...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Објавено е писмото што Балашевиќ му го испратил на Синиша Михајловиќ кога дознал за леукемијата: „Што да ти кажам, сине?…“

Еспресо
Писмото што Ѓорѓе Балашевиќ му го испратил на Синиша Михајловиќ на 11 декември 2019 година, откако беше објавено дека Михајловиќ боледува од леукемија, ја здогледа...
СветСлајдерСцена

Синот на Ѓорѓе Балашевиќ стана татко: Утрово небото повторно нè изненади…

Еспресо
Синот на покојниот Ѓорѓе Балашевиќ, 28-годишниот Алекса Балашевиќ и неговата сопруга Николина, станаа родители на малата Вера. Новопечениот татко радосната вест ја сподели на Инстаграм....
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(ВИДЕО) Премиера на досега необјавената песна на ЃОРЃЕ БАЛАШЕВИЌ во Нови Сад

Еспресо
Антологија на љубовната поезија на Ѓорѓе  Балашевиќ ќе биде претставена во најпознатата улица во регионот, Јован Цвијиќ во Нови Сад, пред бројот 33, а премиерно...
UncategorizedБалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

ЈОВАНА БАЛАШЕВИЌ ГО ДИГНА ИНСТАГРАМ „НА НОЗЕ“: Автомобилот во чад, пожарникарите стасале на време…

Еспресо
Јована Лола Балашевиќ (41), ќерката на познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ, живее во стан во Нови Сад со семејството, а нејзината објава на социјалните мрежи ги...
БалканСлајдерСцена

(ФОТО) ХРАМ НА ЉУБОВТА: Во Нови Сад ќе се гради несекојдневен музеј посветен на Џоле

Еспресо
Во Нови Сад, во рамките на Универзитетскиот парк е предвидено да се изгради музеј посветен на починатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ. Музејот е спонзориран од Фондација...
БалканВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

(ФОТО) ВО ДОМОТ НА ОЛИВЕРА БАЛАШЕВИЌ: Топлина и рустикален стил споделени со Џоле

Еспресо
Сопругата Оливера на кантавторот  и музичар Ѓорѓе Балашевиќ живее во семејниот дом каде што заедно поминаа децении, дури и по неговата смрт. Оваа куќа има...