19.8 C
Скопје
02:30 - 18 јуни, 2024

Ознака : јована

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„Харис Џиновиќ е дедо, не може да ја задоволи Мелина, а Тони ја изневерува Драгана десет години!“

еспресо
Јована Јеремиќ се покажа и во улога на експертка за машко-женски односи, а за српски Информер ги коментираше актуелните разводи на Драгана Мирковиќ и Тони...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Додека Жељко и Јована уживаат во вилата од 3 милиони, еве каде живее ќерката на Јоксимовиќ од првиот брак

Еспресо
Мина Јоксимовиќ, ќерката на Жељко Јоксимовиќ, пред неколку години се преселила во Белград поради студиите. А, за тоа време била сместена во вилата на нејзиниот...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Љубовта меѓу Жељко Јоксимовиќ и Јована се родила на Евровизија: Двајцата биле зафатени а тој бил арогантен!

Еспресо
Српскиот пејач Жељко Јоксимовиќ и водителката Јована важат за еден од најуспешните и најскладните парови на регионалната јавна сцена, а нивната љубов се родила на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Ќе ви паднат вилици: Жељко Јоксимовиќ ја почести Јована со неверојатно скап подарок

Еспресо
Српската водителката Јована Јоксимовиќ е една од најстилизираните дами на регионалната јавна сцена, сè што носи одлично ѝ стои. Но, сега привлече посебно внимание со...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Ќерката на Ѓорѓе Балашевиќ го пријавила вереникот за семејно насилство: Вербален конфликт, навреди и интервенција на полиција

Еспресо
Актерката Јована Балашевиќ (42), ќерка на починатиот музичар Ѓорѓе Балашевиќ, минатата сабота го пријавила својот вереник Александар Јовановиќ за семејно насилство. Како што дознава српски...
Наши ФациСлајдерСцена

(Видео) Ќе го разбуди Македонецот во вас: Младата Јована ја испеа најубавата патриотска песна за Македонија, „Не плачи мајко, не жали“

Еспресо
Оние што ја сакаат и ја чуствуваат Македонија како своја татковина, без разлика каде во моментов се наоѓаат низ светот, сигурни сме дека ги лазат...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ПОРАНЕШНИОТ ВОДИТЕЛ ГОЦЕ „ОД УТРИНСКА“ СТАНА ТАТКО: Добредојде Јована!

М.Р.
Еден од омилените водители на македонската публика, особено на „утринците“ Гоце Андреевски, стана татко. Гоце беше дел од водителската екипа на „Утринска на Телма“, но...
UncategorizedБалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

ЈОВАНА БАЛАШЕВИЌ ГО ДИГНА ИНСТАГРАМ „НА НОЗЕ“: Автомобилот во чад, пожарникарите стасале на време…

Еспресо
Јована Лола Балашевиќ (41), ќерката на познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ, живее во стан во Нови Сад со семејството, а нејзината објава на социјалните мрежи ги...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТО) ВО ДЕМИХИСАРСКАТА БАВЧА НА АЛЕКСАНДРА ЛОЗАНОВСКА: Од бавча на трпеза – Здравата храна во денешно време има непроценлива вредност!

Ј.К.Д
„Моја Бавча“ како бренд опстојува една година, а зад него стои Александра Лозановска од Демир Хисар. Сепак, историјата за бавчата на Александра (и Јована) е...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Јована и Жељко Јоксимовиќ – Осум години од венчавката

Еспресо
Познатиот пејач Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јована денес прославуваат осум години од првата венчавка, а преубавата водителка по тој повод на својот Инстаграм профил...