19.9 C
Скопје
18:29 - 18 мај, 2022

(ФОТО) ПОРАНЕШНИОТ ВОДИТЕЛ ГОЦЕ „ОД УТРИНСКА“ СТАНА ТАТКО: Добредојде Јована!

Еден од омилените водители на македонската публика, особено на „утринците“ Гоце Андреевски, стана татко. Гоце беше дел од водителската екипа на „Утринска на Телма“, но од неодамна водителството го стави во мирување и се посвети на својата нова работа како портпарол на МВР.


Водителот стана татко на ќерка. Гоце со својата сопруга Даниела го добија своето прво дете, а името на малечката е Јована.

„Добредојде наше мало девојче“, нашиша Гоце на својот инстаграм -профил споделувајчи ја среќната вест со своите пријатели и следбеници.

Фото: Принтскрин / Instagram

Слични објави

Љубовта ќе им цвета во јуни: Ова се највљубените и најсаканите хороскопски знаци на почетокот на летото

Еспресо

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо

(ФОТО) Модна дизајнерка почнала да го тетовира синот уште кога имал шест месеци

Еспресо

(ФОТО)„Збогум Пиже“: Пере од „Нокаут“ со емотивна објава се збогуваше со својот пријател

М.Р.
Се вчитува....