19.9 C
Скопје
17:47 - 18 мај, 2022

Ознака : жељко јоксимовиќ

Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Слајдер Сцена

ЖЕЉКО И ЈОВАНА ЈОКСИМОВИЌ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД: Состојбата од ден на ден им се…

М.Р
2022 година не започнала така одлично за оваа двојка. И двајцата позитивни на коронавирусот, на самиот почеток на оваа година биле принудени да бидат дома,...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

„Копи-паст“: Вака изгледа таткото на Жељко Јоксимовиќ (ФОТО)

Васко Спасоски
Попларните браќа Жељко и Саша Јоксимовиќ и се добро познати на јавноста. Постариот е популарен пејач, музичар и композитор, а помладиот актер и водител. Меѓутоа,...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Кумот на Жељко Јоксимовиќ и менаџер на половина српска естрада, Бане Обрадовиќ е заразен со коронавирус! (ФОТО)

Еспресо
Еден од најпознатите српски естрадни менаџери Бане Обрадовиќ и чест гостин во нашата земја, е заразен со коронавирусот и се наоѓа на Клиничкиот центар на...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Дека се плашам, се плашам: Жељко Јоксимовиќ испрати јасна порака за коронавирусот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатиот пејач Жељко Јоксимовиќ се огласи на социјалните мрежи по повод коронавирусот кој се рашири низ целиот свет и испрати јасна порака на сите кои...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ, водителката Јована го промени имиџот: Пејачот е вистински среќник! (ФОТО)

Васко Спасоски
Водителката Јована Јоксимовиќ, сопругата на познатиот пејач Жељко Јоксимовиќ ги изненади своите гледачи кога на малите екрани се појави со потполно променет имиџ. Имено, Јована...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ, Јована едвај ги прекрсти нозете поради тесниот и прекраток фустан! (ФОТО)

Васко Спасоски
Водителката и сопруга на популарниот пејач Жељко Јоксимовиќ,  Јована Јоксимовиќ направила вистински хаос на социјалните мрежи со фотографија на која позира во прекратко фустанче. Атрактивната...
Лајфстајл Сцена

Жељко Јоксимовиќ откри како го освоила Јована: Имаше супер бесна кола и мое це-де

Igor
Жељко Јоксимовиќ (47) открил на кој начин неговата сопруга, водителката Јована Јоксимовиќ (38), успеала да го освои. Јоксимовиќ за првпат открил интересни детали од почетокот...
Лајфстајл Сцена

„Сека, Мирослав, Бајага и Жељко се ЧЕТНИЦИ! Не ги пуштајте во Хрватска!“

Igor
Загребските воени ветерани побарале изведувачите од Србија да не настапуваат во Загреб. Сметаат дека тоа е неприкладно бидејќи како што велат, повикувале на „агресија на...
Лајфстајл

Шеќерот ПОТПОЛНО го исфрлил од исхраната – Тоа што појадува Јоксимовиќ ќе ЗАЧУДИ многумина

Igor
Жељко Јоксимовиќ ги откри своите секојдневни навики за исхрана, кои му помагаат за да одржи добра линија и енергија. „Денот го започнувам со полномастен тост,...
Лајфстајл Сцена

Го наследила талентот од татко ѝ: МИНА ЈОКСИМОВИЌ го покажа талентот, ќе се наежите кога ќе ја слушнете (ВИДЕО)

Igor
Мина Јоксимовиќ го покажа својот талент, кој најверојатно го наследила од татко ѝ. Нејзиниот чичко Саша на својот инстаграм-профил објави снимка од Мина која пее...