14.8 C
Скопје
10:50 - 28 февруари, 2024

Ознака : саша матиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Саша Матиќ откри непознати детали од животот на Џеј Рамадановски: Сите го оставија кога немаше веќе пари

Еспресо
Животот на легендарниот пејач Џеј Рамадановски е преточен во филм, кој го добил името по неговиот голем хит „Недела“. Премиерата е закажана за утре во...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Саша Матиќ шокираше со својата изјава: Да се занимавав со ќерките ќе завршеа во воспитно-поправен дом

Еспресо
На една од српските телевизии во тек е новогодишното снимање, а меѓу пејачите беше присутен и познатиот пејач Саша Матиќ. Додека траеше снимањето, тој за...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Саша Матиќ го посети гробот на Кемал Монтено: Тој беше еден од најголемите музичари на нашите простори

Еспресо
Саша Матиќ го посети гробот на легендарниот Кемал Монтено во Бара во Сараево и истакна дека тој е еден од најголемите музичари на нашите простори....
БалканСлајдерСцена

(Видео) Брука! На осмомартовски концерт на Саша Матиќ, тепачка меѓу жени: Да не се најдоа мажи да ги разделат…

Еспресо
Синоќа на осмомартовскиот концерт на Саша Матиќ во арената Штарк во Белград се случил инцидент кога неколку девојки од публиката се степале, јавуваат српските медиуми....
UncategorizedБалканСлајдерСцена

(ВИДЕО) ЈЕЛЕНА РОЗГА И САША МАТИЌ „РАСТУРИЈА“ СО ПЕСНА ОД ОЛИВЕР: За само неколку часа собраа 75.000 прегледи!

Еспресо
Популарната хрватска пејачка Јелена Розга објави снимка од снимање на спотот во кој пее дует со Саша Матиќ, а пеат песна од Оливер „Што ќе...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(ВИДЕО) ЈЕЛЕНА РОЗГА И САША МАТИЌ СЕ ОДЛИЧНО ДУО: Слушнете ја баладата која го воодушеви Балканот

И. Т.
По четиригодишна пауза, српскиот пејач Саша Матиќ ги воодушеви фановите со својот нов албум „Два живота“, на кој има и дует со хрватската пејачка Јелена...
ЛајфстајлСцена

Саша Матиќ 16 години е во брак со сопругата, но поради оваа причина веднаш би ја НАПУШТИЛ

Igor
Познатиот пејач ужива во бракот со својата сопруга Анџела, а смеата и добрата атмосфера се постојано во нивната врска. Сепак пејачот призна дека доколку недостига...
ЛајфстајлСцена

Родени се здрави: САША и ДЕЈАН МАТИЌ по грешка ОСЛЕПЕЛЕ

Igor
Српските пејачи Дејан и Саша Мартиќ (41) родени се во Дрвар како здрави момчиња, меѓутоа, поради туѓа грешка останале слепи, пренесува Дневни аваз. Родени се...