6.8 C
Скопје
07:47 - 27 февруари, 2024

Ќерката на Ѓорѓе Балашевиќ го пријавила вереникот за семејно насилство: Вербален конфликт, навреди и интервенција на полиција

Актерката Јована Балашевиќ (42), ќерка на починатиот музичар Ѓорѓе Балашевиќ, минатата сабота го пријавила својот вереник Александар Јовановиќ за семејно насилство.

Како што дознава српски Курир, парот најпрво имал вербален конфликт во станот во кој живеат заедно, од кој Јована сакала да се исели, па таа дошла да си ги собере работите. Потоа со бројни навреди ја заклучил во станот и и рекол да повика полиција, по што таа стапила во контакт со нејзината мајка Оливера Балашевиќ (63) која ги контактирала надлежните органи. По пристигнувањето на полицијата, Јовановиќ ја пуштил да излезе од станот.

– Не би зборувала ништо на оваа тема, за доброто на децата и семејството. Точно е дека го пријавив сопругот, постапката е во тек. Тоа е сè што можам да кажам засега, ве молам за разбирање – изјавила кратко Јована за српски Блиц.

Според информациите на полицијата од Нови Сад, на Јовановиќ, инаку поранешен претседател на Собранието на Град Нови Сад, му е одредена итна мера на забрана на доближување и против него е поднесена кривична пријава за семејно насилство.

Слични објави

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 27 февруари: Важни вести за Раковите, пари за Вагите

еспресо

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо
Се вчитува....