Ознака : писмо

Секојдневие

ФОТО: Го отворил писмото на синчето наменето за Дедо Мраз, па се расплакал кога ја прочитал неговата желба

Еспресо
Еден татко се расплакал кога го прочитал писмото на својот син упатено до Дедо Мраз… Таткото кој работи како доставувач на пакети за американската пошта...
Свет Слајдер Сцена

Трогателна порака од ќерката на Марадона: „Секогаш се плашев од твојата смрт, но не сега“!

Васко Спасоски
Далма, ќерката на легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона, се огласи на социјалните мрежи за прв пат откако нејзиниот татко беше погребан каде што почиваат неговите...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Пенелопе Круз откри како се однесувал Џони Деп со неа: Поминаа многу години, него го сметам за… (ФОТО)

Васко Спасоски
Пенелопе Круз, четириесетипетгодишната оскаровка напиша изјава во знак на поддршка на Џони Деп, по повод тужбата за клевета која ја поднел против поранешната жена Амбер...
Секојдневие

Срцепарателното писмо на момчето кое мораше да го напушти своето куче (ФОТО)

Еспресо
Во животот понекогаш мораме да донесеме тешки одлуки иако знаеме дека тие одлуки ќе ни го скршат срцето на парчиња. Пред неколку дена, една таква...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Откриена содржината на емотивното писмо на принцезата Дајана: Ја претчувствувала судбината на помладиот син?

Еспресо
Пол Барел, поранешниот батлер на принцезата Дајана на својот Инстаграм профил сподели фотографија со писмото кое го напишала починатата принцеза, а преку кое ја покажала...
Лајфстајл Сцена

Мадона ги продава ЛИЧНИТЕ ПРЕДМЕТИ, меѓу нив и прошталното писмо на Тупак

Igor
Мадона изгуби голем судски спор, поради што мора да продава дел од своите лични предмети на аукција. Најголем интерес од оваа колекција привлече писмото кое...