11.8 C
Скопје
24 октомври, 2021

Ознака : Холивуд

Свет Слајдер Сцена

ФОТО | „МАЈКА Ѝ ПОСЕГНУВАЛА ПО ТАБЛЕТИТЕ ЗА БОЛКА, А ТАТКО И ПО ШИШЕТО АЛКОХОЛ“: Животот на Дакота Џонсон – актерката низ чии вени тече холиудска крв

M.Р.
Наследничката на една од најпознатите и неконвенционални актерски династии во историјата на филмот, Дакота Џонсон, главната актерка во филмот „Fifty Shades of Grey“, го има...
Свет Слајдер Сцена

КАКВИ СЕ СЛАВНИТЕ ЛИЧНОСТИ ВО РЕАЛНИОТ ЖИВОТ: Можеби ќе бидете изненадени!

И. Т.
Еден корисник на социјалната мрежа „Редит“ ги праша луѓето кои познати личности се „кретени“ во реалниот, приватниот живот, а одговорите ќе ве изненадат. What celebrities...
Лајфстајл Ретро Секојдневие Слајдер

НИВНАТА ЉУБОВ ТРАЕЛА 50 ГОДИНИ: Пол Њуман, Џоана Вудворд и писмото во кое се крие тајната за среќен брак

Еспресо
Љубовта нема животен век, не знае години – вистинската љубов не може да биде здодевна, секогаш е полна со авантури, нови откритија, емоционални подеми и...
Свет Слајдер Сцена Филм и ТВ

ТАЖНО Е ШТО ЏЕК НИКОЛСОН СИ ЗАМИНУВА ВАКА: Легендарниот глумец повеќе од една година не е виден во јавноста, негов пријател открива што се случува

Еспресо
Холивудскиот актер Џек Николсон го нема во јавноста повеќе од една година, а неговите блиски пријатели стравуваат дека актерската легенда страда од деменција. Трикратниот оскаровец...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

ДЕПРЕСИЈАТА МУ Е ПОТРЕБНА НА ВАШЕТО ТЕЛО: Џим Кери го даде најдоброто објаснување досега!

Еспресо
Канадскиот актер Џим Кери долго страдаше од депресија. Тој објасни колку е тешко и колку ослободувањето од депресија е поврзано со одвојување од егото. Познатиот...
Лајфстајл Ретро Слајдер

НАЈШОКАНТНИТЕ УБИСТВА ВО ХОЛИВУД: Убиени од партнерот, по првото утринско кафе и зад грб

И. Т.
Холивуд отсекогаш се карактеризирал со гламур, ѕвезди, сјај богатство, луксуз, маѓепсувајќи ги обичните смртници. Од друга страна, ја има и темната страна на Холивуд која...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

ТОМ КРУЗ СО СВОЈОТ ХЕЛИКОПТЕР „ОДИ“ КАЈ ПРИЈАТЕЛИТЕ

Еспресо
„Кога ме праша за тоа, искрено, мислев дека се шегува“, откри Џејмс Корден, кој го издаде актерот. Ѕвездата на филмот „Топ Ган“ стана „главен“ и...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

ФОТО+ВИДЕО | УБАВИНА КОЈА НЕ ПОМИНУВА: НИКОЛ КИДМАН (54) СЕ СОБЛЕЧЕ „ПИШТОЛ“ ГОЛА

Еспресо
Холивудската актерка Никол Кидман (54) и понатаму примамува воздишки каде и да се појави, а сега дополнително го освои медиумскиот простор, откако се дозна дека...
Свет Сцена

ЏОНИ ДЕП БОЈКОТИРАН ОД ХОЛИВУД: Филмот „Минамата“ нема да излезе во САД

jasmina.kantardzieva
Џони Деп отсекогаш бил атипична славна личност, ненаситен читател на книги и пријател на писателите, а често е забележан меѓу полиците на одличната книжарница „Book...
Uncategorized Свет Сцена

Холивуд го бојкотира, ама тој не се откажува! Доаѓа награда за Џони Деп

jasmina.kantardzieva
Џони Деп го даде своето прво интервју по случајот со весникот „Сан“, поточно со објавениот наслов во овој весник дека актерот ја тепа жена му,...