03:22 - 23 јуни, 2024

Ознака : квентин тарантино

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Квентин Тарантино ќе го врати Брус Вилис на филмско платно во својот последен филм: Еве ги деталите

Еспресо
Американскиот режисер Квентин Тарантино, кој го планира последниот филм во својата кариера, сака да му даде улога на 68-годишниот Брус Вилис во последниот филм што...
ЕспресоСлајдерСцена

Tарантино се огласи по холивудските озборувања – плива во богатство, а на својата мајка не ѝ дал ни скршена пара

Еспресо
Квентин Тарантино, сценарист, филмски режисер и легенда на светската кинематографија, одговори на гласините дека никогаш не купил ништо за својата мајка откако се збогатил, ниту...
СветСлајдерСцена

Квентин Тарантино и неговата 20 години помлада сопруга го добија второто дете

Еспресо
Режисерот Квентин Тарантино и неговата сопруга Даниела Пик го добија своето второ дете. Тарантино и неговата 20 години помлада сопруга, по синот Лео кој се...
СветСлајдерСцена

Квентин Тарантино станува писател – потпиша договор за две книги

Еспресо
Квентин Тарантино уште во април оваа година најави како во претстојниот период ќе му се посвети на пишувањето на книгите. Сега тоа стана и официјално,...
Филм и ТВ

Тарантино објави војна против Марвел и останати филмски франшизи!

Еспресо
Квентин Тарантино, чиј филм „Once Upon A Time In Hollywood“ беше номиниран во 10 категории за престижната награда Оскар, во едно големо интервју за порталот...