Ознака : квентин тарантино

Свет Слајдер Сцена

Квентин Тарантино станува писател – потпиша договор за две книги

Еспресо
Квентин Тарантино уште во април оваа година најави како во претстојниот период ќе му се посвети на пишувањето на книгите. Сега тоа стана и официјално,...
Филм и ТВ

Тарантино објави војна против Марвел и останати филмски франшизи!

Еспресо
Квентин Тарантино, чиј филм „Once Upon A Time In Hollywood“ беше номиниран во 10 категории за престижната награда Оскар, во едно големо интервју за порталот...