11.8 C
Скопје
24 октомври, 2021

Ознака : марвел

Истражувања Семејство Слајдер

ИСТРАЖУВАЊЕ: Родителите ги крштеваат децата како негативците од „Марвел“

Еспресо
Потрагата по совршено и несекојдневно име за новото бебе не е секогаш лесно, па затоа некои родители во потрага по инспирација посегнуваат кон филмовите на...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Незапирливата Меган Маркл: Сака да биде дел од суперхероите на „Марвел“

Еспресо
Веќе подолго време се зборува дека Меган Маркл сака да ја оживее актерската кариера. Веста дека ќе добие главна улога во филм на „Дизни“ го...
Филм и ТВ

Фаза 4: Марвеловите јунаци во нова офанзива

Еспресо
Во последниот блокбастер на Марвел – „Одмаздниците: Завршна игра“, го проследивме расплетот на точно 21 филм, кои во изминативе години ги исполнуваа киносалите од целиот...
Филм и ТВ

Тарантино објави војна против Марвел и останати филмски франшизи!

Еспресо
Квентин Тарантино, чиј филм „Once Upon A Time In Hollywood“ беше номиниран во 10 категории за престижната награда Оскар, во едно големо интервју за порталот...
Ви Препорачуваме Филм и ТВ

Марвел со првиот трансродов суперхерој!

Слободен Печат
Универзумот на Марвел е во подготовки да го добие својот прв трансродов суперхерој. „Многу наскоро ќе го добиеме новиот суперхерој. Фимот моментално се снима“, изјавил...