11.8 C
Скопје
24 октомври, 2021

ИСТРАЖУВАЊЕ: Родителите ги крштеваат децата како негативците од „Марвел“

Потрагата по совршено и несекојдневно име за новото бебе не е секогаш лесно, па затоа некои родители во потрага по инспирација посегнуваат кон филмовите на „Марвел“. Единствените имиња како Баки, Танос и Ванда стануваат сè попопуларни меѓу родителите, се вели во новото истражување на „Lost Universe“.

За целите на истражувањето, собрани се податоци од Велика Британија и САД од објавувањето на првиот филм „Avengers“ во 2012 година до денес

Имињата Баки, Танос и Квил имаат доживеано најголем пораст во последниве години. Баки е
623-то најпопуларно име во 2021 година и интересно е да се напомене дека во последните девет години скокна за 11.244 места во рангирањето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by G Apps (@justfigsnaps)

Оваа година, 3.000 родители им го дадоа на своите деца името Баки, благодарение на популарноста на истоимените ликови во филмовите „The Endgame“, „The Falcon“, „Winter Soldier“.

Името Танос стана 4670-то најпопуларно име во САД. Дури 4.666 новороденчиња се именувани по злогласниот негативец. Името Квил, исто така, станува сè почесто, како и Ванда. Во 2021 година, 11.000 бебиња беа именувани по вештерката.

Името Локи исто така се споменува сè почесто, додека популарноста на името Тор опаѓа. Сè помалку родители ги избираат имињата Бартон, Керол, Стив, Наташа, Брус и Тони, пишува „The Sun“.

Слични објави

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРЕДУПРЕДУВА: Има услови за слаб мраз, еве на кои места и кога!

Ј.К.Д

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО, НО НЕ СТАРЕЕ: Чола во џинс и кожена јакна, баш е фраер!

Ј.К.Д

Како да се справите со депресијата и со анксиозноста: Поминувајте повеќе време правејќи го она што ве тера да заборавите на грижите

Еспресо

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 ОКТОМВРИ: Спремете се за успеси на професионален план

Еспресо

ИНСТРУКЦИИ: Орален секс што партнерот никогаш нема да го заборави

Еспресо

(ФОТО) ВО НОВА ГРАДИШКА: Тоше Проески доби споменик во Хрватска во близина на местото каде што трагично го загуби животот

М.Т
Се вчитува....