11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

Ознака : филм и тв

Слајдер Сцена Филм и ТВ

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

И. Т.
Како и секој претходен и иден петок се обидуваме да ви го олесниме одговорот на прашањето „Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?“....
Слајдер Сцена Филм и ТВ

КИНО МИЛЕНИУМ ВЕ ОЧЕКУВА: Еве кои филмови можете да ги гледате

И. Т.
Кога времето надвор е дождливо и ладно, нема подобра идеја од гледање филм. А зошто пак да го гледате дома кога Кино Милениум има одличен...
Ви препорачуваме на СП Слајдер Сцена Филм и ТВ

Moите 1+5 филмови: По избор на Кица Колбе, „Жил и Џим“ на Франсоа Трифо

Еспресо
Само парадоксалниот и трагичен крај во уметноста ја спасува љубовната приказна од тоа да стане тривијална. Има филмови што „не стареат“, кои ви се чини...
Свет Слајдер Сцена Филм и ТВ

РАЈАН РЕЈНОЛДС: Има 70 отсто шанси снимањето на „Дедпул 3“ да започне следната година

Ирма Башеска Ристовска
Обожавателите на „Марвел“ со нетрпеливост чекаат што е можно повеќе информации за претстојните филмови и серии, но се чини дека најголема возбуда предизвикува третиот дел...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

ЖАНРОТ НАШ НАСУШЕН: Филмови за созревање, филмови со вкус на детство

Златко Ѓелески
Филмовите за созревање, односно „каминг оф ејџ“, како што се категоризирани во светски рамки, се присутни секоја година на светските филмски пазари, на малите и...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

И. Т.
Како и секој претходен и иден петок се обидуваме да ви го олесниме одговорот на прашањето „Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?“....
Слајдер Сцена Филм и ТВ

НАШЕ, А СВЕТСКО: „ХОМО“ ќе се прикажува во Америка

Еспресо
„Скопје Филм Студио”, продукциската куќа на долгометражниот филм „ХOMO“ во режија на Игор Иванов Изи, склучи договор со Јавната Медиумска Групација од САД (Public Media...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

(ВИДЕО) Објавен првиот тизер за продолжението на хит серијата „Игра на тронови“

И. Т.
На денешното претставување на пристигнувањето на „HBO Max“ во Европа, беше прикажан првиот тизер од претстојната приквел серија „Game of Thrones: House of Dragon“. Временската...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

20 ГОДИНИ ПОДОЦНА: Ќе се снима продолжение на „Гладијатор“

Еспресо
Ќе се снима продолжение на филмот „Гладијатор“, пренесува „Independent“. „Веќе имам напишано сценарио за да го продолжам филмот. Штом ќе завршам со работа на филмот...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

ОСВЕЖУВАЊЕ ВО ХОРОР ЖАНРОТ: „Крв-црвено небо“ го балансира хаосот со мајчинска нежност

Ирма Башеска Ристовска
Иако вампиризмот е тема која е безброј пати обработувана во филмскиот свет, Торнварт успева во тоа да создаде нешто оригинално и доста поразлично од досегашните...