-5.2 C
Скопје
00:17 - 26 јануари, 2022

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Како и секој претходен и иден петок се обидуваме да ви го олесниме одговорот на прашањето „Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?“.

Викендите секогаш се резервирани за добар филм или серија. Но, потрагата по истите често знае да биде досаден и фрустрирачки процес. Затоа ние ви подготвивме листа на филмови и серии кои сигурно нема да ве остават рамнодушни.

Don’t Look Up – Филм на „Netflix“

Студентката по астрономија Кејт Дибијаски и нејзиниот професор д-р Рандал Минди мора да бидат дел од огромна медиумска турнеја за да го предупредат човештвото за комета која се движи кон планетата Земја и ќе ја уништи комплетно во рок од шест месеци. Но, се чини, никој не е вознемирен…

Жанр: комедија / IMDB оценка: 7.3 / Rotten tomatoes рејтинг: 55%

Together Together – Филм на „HBO“


Млада сингл жена станува сурогат мајка за самохран, средовечен маж кој сака дете. Нивната неочекувана врска наскоро ги предизвикува нивните перцепции за поврзаноста, границите и љубовта воопшто.

Жанр: комедија / IMDB оценка: 5.5 / Rotten tomatoes рејтинг: 90%

Home for Christmas – Серија на „Netflix“

Јохана нема партнер и е уморна од постојаните коментари за статусот на нејзиниот љубовен живот. Така започнува нејзината 24-дневна потрага по момче кое ќе го донесе дома за Божик.

Жанр: комедија/драма / IMDB оценка: 7.7 / Rotten tomatoes рејтинг: /

Angela Black – Серија на „HBO“

Анџела Блек навидум има одличен живот. Таа е мажена за вреден семеен човек, има два сина и живее во прекрасното предградие на Лондон. Сепак, совршениот живот на Анџела крие ужасна вистина – таа секојдневно трпи злоставување од нејзиниот сопруг и не може да избега од неговите „канџи“. Но, одеднаш се случува пресврт кој можеби ќе ѝ помогне да ја живее својата слобода.

Жанр: драма / IMDB оценка: 6.2 / Rotten tomatoes рејтинг: 64%

 

Доколку не се инспириравте од овие предлози, ѕирнете ги насловите од минатите препораки ТУКА.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....