14.8 C
Скопје
18:25 - 27 февруари, 2024

Ознака : серија

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Меган Маркл собори рекорд на стриминг на Нетфликс: Зошто толку многу луѓе го гледаат „Suits“?

Еспресо
Поминаа четири години од емитувањето на последната епизода на „Suits“, но сепак серијата одново зема замав во гледаност благодарение на своето место на платформата за...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Новата серија со Арнолд Шварценегер руши рекорди: Над 90 милиони часови гледаност

Еспресо
Новата серија „FUBAR“ на платформата Нетфликс, која за само неколку дена имаше повеќе од 90 милиони часови гледаност, што во моментов ја прави најгледаната серија...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) „Вашето писмо од Хогвортс е тука“: Објавен првиот трејлер за новата серија за Хари Потер

Еспресо
Првиот трејлер за серијата Хари Потер е објавен на HBO Max. Истовремено, Ворнер Брос Дискавери официјално го објави почетокот на снимањето. „Вашето писмо од Хогвортс...
СветСлајдерСцена

Поради Ким Кардашијан: Фановите најавуваат бојкот на „Американска хорор приказна“

Еспресо
Ким Кардашијан е последната капка, велат љубителите на серијата. По веста дека Ким Кардашијан ќе биде дел од 12-та сезона на серијата „Американска хорор приказна“,...
СветСлајдерСцена

(Видео) Шварценегер се враќа на екраните и тоа во серија: Еве како тоа изгледа!

М.П
Објавен е првиот трејлер од ТВ серијата „Fubar“ во која светски познатиот актер Арнолд Шварценегер се враќа на малите екрани. Во трејлерот кој беше објавен...
СветСлајдерСцена

Кијану Ривс протагонист на серија продуциранa од Скорсезе и Ди Каприо, официјално е! Еве за каква улога се работи

Еспресо
Заснована на бестселерот на Ерик Ларсон, драмата му ја дава на Ривс првата главна улога во ТВ серија. По неколку месеци неизвесност, потврда пристигна од...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Поради „сериозна штета“ и сексуално вознемирување, Кевин Спејси ќе мора да плати 31 милион долари на „Куќа од карти“

Еспресо
Обесштетувањето се должи за „сериозната штета направена во серијата во која тој глумеше“ по обвинувањата за сексуално вознемирување. Речиси 31 милион долари: ова е сумата...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

НЕВОЛЈИ ЗА МЕГАН МАРКЛ: Татко ѝ отвора канал на Јутјуб за да ја каже својата вистина!

Еспресо
Се уште не е постигнат мир меѓу Меган Маркл и нејзиниот татко Томас, кој сега е решен да  продолжи да ја напаѓа ќерка си, односно...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

КАРДАШИЈАН СЕ ВРАЌААТ СО НОВО РЕАЛНО ШОУ: Ким најави дека ќе открие детали за Пит Дејвидсон

Еспресо
Популарниот клан Кардашијан најавија големо враќање на телевизиските екрани со ново реално шоу, а Ким вети дека ќе ги објасни „сите детали што секој сака...
СветСлајдерСцена

ЏЕНИФЕР АНИСТОН ВО ПАНИКА: Ќе бидат ли објавени деталите за нејзиниот приватен живот?

Еспресо
Ѕвездата на серијата „Пријатели“, актерот Метју Пери, неодамна ги воодушеви своите обожаватели со објава во која откри дека ќе ги објави своите мемоари. Неговата книга...