21.8 C
Скопје
20:06 - 15 април, 2024

Меган Маркл собори рекорд на стриминг на Нетфликс: Зошто толку многу луѓе го гледаат „Suits“?

Поминаа четири години од емитувањето на последната епизода на „Suits“, но сепак серијата одново зема замав во гледаност благодарение на своето место на платформата за стриминг Нетфликс.

Додека проблемите се зголемуваат во личниот живот на Меган Маркл, нејзината професионална кариера добро се развива и понатаму привлекувајќи големо внимание.

Серијата „Suits“ се емитуваше на американска телевизија помеѓу 2011 и 2019 година, но сега, откако дебитираше на Нетфликс во јуни, го собори рекордот на стриминг на платформата.

Помеѓу 26 јуни и 2 јули, која беше првата недела од прикажувањето на оваа платформа, „Suits“ достигна 3,14 милијарди минути стриминг во седумдневниот период.

Претходниот рекорд го држеше „Манифест“ кој имаше 2,49 милијарди минути време на гледање според извештајот објавен од Холивуд Репортер.

Иако Меган Маркл имаше огромен успех како актерка во серијата, во улога на Рејчел Зејн, таа замина по завршувањето на седмата сезона за да се омажи за принцот Хари.

Таа беше еден од најпопуларните ликови во серијата, а сега пак, серијата уште повеќе е гледана токму поради нејзината „кралска“ популарност.

Слични објави

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ во Хрватска изнајмила чист луксуз: Хотелот дневно го плаќа 12.000 евра

Еспресо
Се вчитува....