19.9 C
Скопје
17:53 - 18 мај, 2022

Ознака : Игор Џамбазов

Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ИГОР ЏАМБАЗОВ НА ДЕРБИ ВО ДОЈРАН: „Преполни трибини“, а актерот навива со другарите!

М.Р.
Омилениот актер и шоумен на многу генерации, Игор Џамбазов  на својот инстаграм – профил постојано објавува фотографии и кратки видеа од неговиот приватен живот, спомени од минатото, фотографии...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ИГОР ЏАМБАЗОВ ЛУТ на ЛОКАЛИТЕ кои ОРГАНИЗИРААТ „ПОЛУАНОНИМНИ“ ПЕЈАЧКИ: За вас дечки сум недостапен…дур сум жив!

М. Р.
Омилениот актер и шоумен на многу генерации, Игор Џамбазов  на својот инстаграм – профил постојано објавува фотографии и кратки видеа од неговиот приватен живот, спомени од минатото, фотографии...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ИГОР ЏАМБАЗОВ во ОДЛИЧНО ДРУШТВО на „СЛУЖБЕНАТА МАСА“: Актерот ги расположи своите следбеници со оваа објава!

М.Р.
Омилениот актер и шоумен на многу генерации, Игор Џамбазов  на својот инстаграм – профил постојано објавува фотографии и кратки видеа од неговиот приватен живот, спомени од минатото, фотографии...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ИГОР ЏАМБАЗОВ: Тажна е мојата судбина…

М.Р.
Омилениот актер и шоумен на многу генерации, Игор Џамбазов  на својот инстаграм – профил постојано објавува фотографии и кратки видеа од неговиот приватен живот, спомени од...
Ви Препорачуваме Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

ЏАМБАЗОВ објави ВИДЕО старо 12 ГОДИНИ со ВЛАТКО ИЛИЕВСКИ: На свирката гостин е поранешниот претседател Ѓорге Иванов

М.Р.
Омилениот актер и шоумен на многу генерации, Игор Џамбазов  на својот инстаграм – профил постојано објавува фотографии и кратки видеа од неговиот приватен живот, спомени од минатото, фотографии...
Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ИГОР ЏАМБАЗОВ со НОСТАЛГИЧНА ОБЈАВА од која произлезе песна: Си бев шеќерче јас, првенец на АЦО и АНЧЕ. Па бев Трајче на коњ!

М.Р.
Игор Џамбазов на социјалните мрежи често споделува убави приказни обременети од носталгија, со кои може да се поврземе скоро сите. Што се однесува до почетоците...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА се закити со наградата „Европска жена на годината“: Игор прегорд на својата сакана!

М.Р.
Сите љубови се слични една на друга, а различни на посебен начин. Игор Џамбазов и Илина Арсова несомнено станаа омилениот пар на македонската јавност. И двајцата...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ТАМАРА ТОДЕВСКА НА ГОСТИ КАЈ ИГОР ЏАМБАЗОВ ВО ДОЈРАН: Децата на пејачката уживаа во дружбата со омилениот шоумен!

М.Р.
Вистинско уживање е кога Тамара Тодевска споделува забавни содржини на својот инстаграм – профил, особено од семејните моменти. Пејачката работа со полна пареа, а викендите ги...
Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ИГОР ЏАМБАЗОВ СЕ ВРАТИ ВО МЛАДОСТА: Објави фотографија од војничките денови

Еспресо
Игор Џамбазов на социјалните мрежи често споделува убави приказни обременети од носталгија, со кои може да се поврземе скоро сите. Шоуменот сега нè однесе во...
Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО) „ДЕНЕС, МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ ЌЕ НАПОЛНЕШЕ 86 ГОДИНИ“: Игор ја зема гитара во раце и отпеа еден од најубавите рефрени

М.Р.
Македонија пред десет дена се прости со својот маестрален диригент и композитор Александар Џамбазов. Веста за смртта на маестро Џамбазов ја соопшти неговиот син Игор на социјалните...