17.8 C
Скопје
05:56 - 20 мај, 2024

Ознака : текст

СветСлајдерСцена

Автобиографската песна на Марко Менгони ги освои радио-станиците: Еве за што зборува текстот

Еспресо
73. издание на фестивалот во италијанското Санремо заврши со огромна победа на Марко Менгони и неговата прекрасна песна „Два живота“ („Due Vite“) напишана заедно со...
СветСлајдерСцена

Објаснето: Зошто Бијонсе го смени текстот на нејзината нова песна „Heated“, само два дена откако беше објавена

Еспресо
Американската пејачка и текстописец Бијонсе Жизел Ноулс-Картер – попозната како Бијонсе – минатата недела го објави својот седми студиски албум „Ренесанса“, еден од нејзините најамбициозни...
ЛајфстајлСцена

НОВ СИНГЛ на талентираната Александра Јанева (ВИДЕО)

Igor
Со песната „Комета“, младата и талентирана Александра ја гледаме во едно поинакво, лесно, лежерно и летно издание. Текстот е нејзин, додека музиката и аранжманот се...
ЛајфстајлСцена

Познатите стихови на Индира кријат болна љубовна тајна

Igor
Песната „Змај“ на Индира Радиќ е добро позната на целиот Балкан, но зад овие љубовни стихови се крие многу тажна приказна. Авторката Марина Туцаковиќ најпрво...