Познатите стихови на Индира кријат болна љубовна тајна

Песната „Змај“ на Индира Радиќ е добро позната на целиот Балкан, но зад овие љубовни стихови се крие многу тажна приказна.

Авторката Марина Туцаковиќ најпрво сакала оваа песна да ја продаде на Цеца, но потоа се решила за Индира.

Се работи за момче и девојка кои се запознале и засакале уште во школските денови, нивната љубов била голема и сакале да се венчаат. Но, девојката се разболела од рак. Морале да ги откажат сите планови бидејќи требало да се лечи во болница.

Болеста била во одмината фаза и нејзе ѝ било јасно дека мали се шансите да преживее. Таа на своето момче му напишала писмо и го замолила да го прочита откако таа ќе умре. Тој од тага се опил и го прочитал уште истата вечер. Наредниот ден девојката починала.

Момчето го чувало писмото цели 15 години, по што решил да го продаде на Марина Туцаковиќ. Таа од писмото направила текст за песна, која важи за една од најтажните и најубавите љубовни песни на српската естрада.

Слични објави

ВИШОК КИЛОГРАМИ И ЦЕЛУЛИТ: Злобните јазици БРУТАЛНИ со популарната пејачка (ФОТО)

Igor

На секси мисицата ѝ испаднало бикинито додека се пресоблекувала на плажа, ја „фатиле” како од мајка родена (ФОТО)

Igor

Кендал Џенер ја облече најкратката маичка која не можеше да и ги сокрие градите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Песто коријандер, за мерак, здравје и детоксикација

Igor

Секс на различни места: Со експериментирање до врвен оргазам

Igor

Дали ќе ја препознаете оваа пејачка на фотографијата?

Еспресо

Остави Коментар

дванаесет + дваесет =

Слични објави

„Забранетата љубов“ ги руши сите бариери на Балканот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Сергеј Варошлија со емотивна порака му го честиташе роденденот на Боки 13 (ФОТО)

Igor

Запечени њоки со грашок готови за половина час: Кремасто уживање во вкусови! (РЕЦЕПТ)

Igor

Како со помош на лимон да го решите проблемот со сува кожа?

Igor

Врањеш ја нападна Карлеуша: „Дотичната глуми криминалец на батерии“

Igor

Меган и Хари стравуваат од коронавирусот: Малиот Арчи останува во Канада

Еспресо