Двојна прослава: Кралицата Елизабета денес на Велигден го слави и 93-от роденден (ВИДЕО)

Британската кралица Елизабета Втора денес го слави 93-от роденден кој оваа година се поклопува со Велигден според Грегоријанскиот календар.

Таа присуствуваше на велигденската служба во капелата Св. Џорџ на имотот во Виндзор, заедно со останатите членови на кралското семејство.

Денешната прослава е прва од двете со кои секоја година се облежува кралскиот роденден. Нејзиниот роденден официјално се одбележува во јуни со свечена парада.

Таквата традиција на двојно одбележување на кралскиот роденден трае повеќе од 250 години, потсетува АП.

https://www.youtube.com/watch?v=Wg4sQnKtIFc

Слични објави

Најскапите вина и скапа декорација: Сите детали за гламурозниот роденден на ќерката на Цеца, погледнете колку ќе чини

Igor

Маска со кафе за сјајна и мека коса

Igor

Карди Би и маж ѝ се напиле, а после предизвикале хаос поради шампањско (ВИДЕО)

Еспресо

Девојката која СПИЕЛА со најмалку 13 ФУДБАЛЕРИ од Премиер лигата: Тројката со Руни ми го уништи животот

Igor

Елтон Џон: Учев повторно да одам и носев пелени, имам уште многу малку време! (ФОТО)

Igor

Се окози коза со „човечко“ лице, сега ја обожаваат како Бог (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

6 + девет =

Слични објави

Поренашната сопруга на Кајмакоски си ја отвори душата: Манекенката Кристина откри зошто им пропадна бракот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Алекс Родригез го откри урнебесниот начин на кој Џеј Ло го присилила да ја запроси (ВИДЕО)

Igor

Го прослави 22 роденден на јахта вредна 200 милиони долари (ФОТО)

Igor

Последниот филм на Чаплин „Модерни времиња“ бил силна критика на власта! (ВИДЕО)

Еспресо

Бизарните тајни на кралските семејства: Од принцеза топлес модел до принц кој бил дилер на дрога како „божји план“

Еспресо

Вознемирувачка снимка: Последните секунди на пејач, кој додека снимал „лајв“ бил прегазен од воз! (ВИДЕО)

Васко Спасоски