20.8 C
Скопје
06:49 - 24 септември, 2023

Џиџи и Мила носат македонски имиња: Кои ѕвезди ги сменија имињата?

Некои познати личности ги смениле своите имиња поради своите кариери.

Кејти Пери го направила тоа за да не се поклопи со Кејт Хадсон, а Џиџи Хадид сметала дека прекарот кој ѝ го дала мајка ѝ е позвучен за нејзината кариера како модел.

Погледнете го видеото и откријте ги вистинските имиња на некои од најголемите светски ѕвезди:

Слични објави

Попоски: Големо невреме доаѓа на Балканот, можни се суперќелијски облаци!

Еспресо

Попоски најавува: Џеновски циклон ни носи поинтензивни врнежи, грмежи и пад на температурите, еве кога!

Еспресо

Попоски со неделна анализа на времето: Повремено нестабилно, но со летни температури на воздухот!

Еспресо

Попоски: Следува натпросечно топло време, вистинско лето!

Еспресо

(Фото) Убавата ќерка на Брук Шилдс во фустан кој го носеше мајка ѝ пред 22 години 

Еспресо

(Видео) Спектакуларно појавување на Наоми, Синди, Линда и Кристи Тарлингтон: Најдобрите супермодели во историјата блеснаа заедно на Vogue World

Еспресо
Се вчитува....