7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

Ознака : роденден

Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ДАМА ВО ЦРВЕНО: Агнеса Органџиева по повод својот роденден организираше луксузна прослава

М.Р.
Луксузна торта на два спрата, гарланд од стотици балони во црвена и златни боја, неодоливи подароци и многу цвеќе беа само дел деталите на грандиозната...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ВЛАДО ЈАНЕВСКИ: Пејачот прослави во казино, а доби ѝ роденденска торта!

М.Р.
Познатиот македонски поп-пејач Владо Јаневски, или како што публиката милува да го каже – чаирскиот романтичар по се изгледа не е голем зависник од социјални...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Слајдер Сцена

(ФОТО) МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ СЛАВЕШЕ ОД УТРО ДО МРАК: Пејачката доби најубав подарок за својот роденден

М.Р.
Марија Шерифовиќ вчера го прослави својот 37 – ми роденден. Пејачката не го криеше задоволството што и е роденден, а во неколку наврати се огласи...
Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЛЕОНАРДО ДИ КАПРИО: Сакале да му го променат името, има проблем со ОКН и уште неколку факти за холувудскиот шармер

М.Р.
Еден од најдобрите и најбараните актери на денешницата, Леонардо ди Каприо, денес полни 47 години. Оскаровецот не е препознатлив само по неговата фантастична актерска кариера,...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) СУПЕРХЕРОЈСКА ТОРТА ЗА „МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА“: Среќен роденден Борко Ристовски

М.Р.
Голманот на „црвено-црните“ , Борко Ристовски, пред само неколку дена прослави пет годишнина од бракот со сопругата Нина. „Министерот за одбрана“ по повод годишницата со...
Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) ЌЕРКАТА НА ЏАНЛУКА ВАКИ И ШЕРОН НАПОЛНИ ЕДНА ГОДИНА: Ќе се воодушевите од роденденските декорации

М.Р.
Познатиот италијански бизнисмен, диџеј и ѕвезда на социјалните мрежи Џанлука Ваки, секојдневно ужива во љубовта на неговите најсакани дами, 27 години помладата свршеница Шерон Фонсека...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО) СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЕЛЕНА ВЕЛЕВСКА: Пејачката доби најубав подарок

М.Р.
Познатата фолк-пејачка Елена Велевска вчера го прослави својот 41-ви роденден. Пејачката иако навлезе во педесетата деценија од својот живот изгледа посекси од кога било. Но,...
Балкан Еспресо Слајдер Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) ЛЕПА БРЕНА ВЛЕЗЕ ВО СЕДМАТА ДЕЦЕНИЈА СО СТИЛ: Насмеана на фарма за алигатори

М. Г.
Имено, пејачката слави роденден надвор од Србија и таа сподели неколку фотографии од патувањето на социјалните мрежи.   View this post on Instagram   A...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЛИЛА: Џиновски бургер наместо торта и 18 свеќички

M.Р.
Нашата познатата водителката и инфлуенсерка на својот инстаграм – профил секојдневно споделува интересни фотографии и видеа. Храна, прекрасни дестинации, модни комбинации како и прекрасни моменти...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) МАКЕДОНСКАТА ЛЕЈДИ ГАГА НЕ СТАРЕЕ: Колку години има Сузана Спасовска?

M.Р.
Македонската Лејди Гага, не старее. Нашата познатата фолк-пејачка Сузана Спасовска или како што публиката милува да ја нарече – „Сузе Национале“ одвреме навреме ги радува своите...