13.8 C
Скопје
10:13 - 28 февруари, 2024

Ознака : Дарко Димитров

Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуНаши ФациСлајдерСцена

Дарко Димитров: Нашата држава се оддалечи од креативните луѓе, ѕвезди се политичарите

Јасмина Кантарџиева Димков
Каде е Дарко и што прави баш сега? Во моментов работи на четири песни за финалето на регионалното „Ај ди џеј шоу“, паралелно работи и...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Видео) Промовиран спотот: Тамара ќе нѐ преставува на детската Евровизија со „Кажи ми, кажи ми кој“

jasmina.kantardzieva
Младата и талентирана Тамара Грујеска важи за едно од најнадежните музички имиња во Македонија. Токму таа ќе нѐ преставува на 21. издание на детската Евровизија,...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Антониа Гиговска целата во солзи призна: „Крива сум и малку ми е“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Една од нашите најголеми женски музички ѕвезди, младата Антониа Гиговска денеска го објави спотот за нејзината нова песна. Песната носи наслов „Крива сум“, а како...
Наши ФациСцена

Тамара Тодевска ја „дувна“ сцената во Тирана со нејзината најнова песна (ВИДЕО)

Igor
Откако поминаа бурните времиња, Тамара Тодевска конечно на јавноста ја претстави својата најнова и тоа на англиски јазик. Песната носи наслов „Monsters“, а како автори...
ЛајфстајлСцена

Аца Лукас ја подбра Луна Џогани, причина беше нашиот Дарко Димитров

Igor
Пејачот Аца Лукас гостуваше во шоуто на Огнен Амиџиќ и тоа со новосоздадената ѕвезда Луна Џогани. Во еден момент кога Луна и Огнен зборувале за...