9.8 C
Скопје
01:45 - 28 февруари, 2024

Ознака : детска евровизија

Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Видео) Промовиран спотот: Тамара ќе нѐ преставува на детската Евровизија со „Кажи ми, кажи ми кој“

jasmina.kantardzieva
Младата и талентирана Тамара Грујеска важи за едно од најнадежните музички имиња во Македонија. Токму таа ќе нѐ преставува на 21. издание на детската Евровизија,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Слушнете ја „Животот е пред мене“ преубавата македонска песна за детската Евровизија ВИДЕО

Еспресо
Песната „My life ahead of me” (Животот е пред мене) со која Лара, Јован и Ирина ќе ја претставуваат Македонија на јуниорскиот евросонг беше промовирана...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Одиме на победа! Слушнете како звучи детската евровизиска песна на нашата Мила (ВИДЕО)

Igor
„Оган“ или „Fire“ е нашата детска евровизиска песна со која Мила Москов ќе се натпреварува во Полска. Пред само неколку часа, песната и спотот беа...