Author : jasmina.kantardzieva

64 Posts - 0 Comments
Ви Препорачуваме Жена Женски Печат

Вера Јанковиќ: Забот на времето не ми може ама баш ништо!  

jasmina.kantardzieva
Сигурно нема да ѝ се допадне што ја најавивме како урбана жена, зашто таа е девојченце облечено во сите мириси и бои на животот. Таа...
Ви Препорачуваме Жена Женски Печат

Будимка Поповска – Буде: Сакам жени кои можат да направат пат таму каде што го нема

Еспресо
Будимка Поповска – Буде е мултиталентирана уметница. Жена која не влегува во ниеден калап. Жена умница, жена мудрец, жена факел, жена – посебна појава во...
Ви Препорачуваме Дестинации Лајфстајл

Што треба да видите и пробате ако патувате во Сицилија (ФОТО)

Еспресо
Славна по гастронимијата, прочуена по колоритноста на малите градови и селца, преубавите песочни плажи и чистото море, Сицилија е идеална дестинација за активен одмор. А...
Ви Препорачуваме Жена Женски Печат

Шехтанска: „Женски печат“ е мотив плус да се вратам на она што бев, 100 отсто физички активна!

Еспресо
Актерката Катерина Шехтанска вели дека досега се потпирала на дарежливоста на природата кон неа, но сега, кога е на прагот на 40-та, ќе мора да...
Ви Препорачуваме Кино Лајфстајл

ОСКАРИ 2020: Најпознатите глумци кои никогаш не добиле Оскар

Еспресо
Честопати се случува, ако не и на секое издание, по Оскарите да се води дискусија за резултатот: секогаш има некои кои не се согласуваат со...
Ви Препорачуваме Жена Женски Печат

Татјана Алексиќ: Кој чисти знае како се топат калории

Еспресо
Има 54 години, сопруга, мајка на два сина, 28 и 20 години, професорка во средно училиште и изгледа токму вака. Најмалку дваесет години помладо. Се...
Жена Женски Печат

Д-р Ирена Витановска: Дебелината е голем проблем, но и диетите се само со краток ефект

Еспресо
Со доктор Ирена Витановска, специјалист по семејна практика, разговараме на актуелната тема за употребата на канабисот во медицински цели, за заштита од коронавирусот, но и...
Ви Препорачуваме Жена Женски Печат

Мијата: Мојот феминизам е само одговор на неправедно издигнатиот машки шовинизам во општеството

Еспресо
Јавноста ја знае по гласот, но вистинската професија на Наташа Мијатовиќ – Крстевска, позната како Мијата, е контролор на летање. Професијата контролор на летање не...