7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

Автор : Ј.К.Д

12 Вести - 0 Коментари
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Снег и на пониските места, еве кога!

Ј.К.Д
– Како што најавивме утре освен на повисоките места и на планините, услови за врнежи од снег ќе има и на некои пониски места. Ќе...
Ви препорачуваме на СП Локумче Слајдер Сцена

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо
– Она што навистина ме трогна во овој проект беше двојството на дивата, огромниот талент и во исто време жена со едноставно срце…, вели Моника...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Животни Приказни Слајдер

ФИЛИПИНКА ВО МАКЕДОНИЈА: Првите месеци ме фати депресија, на свекорот му реков „дали си умрен“ наместо уморен…

Кате Божиновска
Кристи Рејчел Трајкоски по потекло е од Филипините, од градот Манила, но љубовта ја донела во Македонија каде живее веќе десет години. Дипломирала менаџмент на...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Нов влажен бран – нови врнежи и снег, еве кога!

Ј.К.Д
– Под влијание на влажен воздушен бран денес и утре времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Ви треба ли утре чадор?

Ј.К.Д
– Под влијание на ПОГОЛЕМ влажен бран, утре и во вторник времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд и истите локално ќе...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Многу дождови со голем интензитет, големи вирови низ градовите, еве кога да не излегувате без чадор, гумени чизми и кабаница!

Ј.К.Д
– Како што веќе кажавме, од утре попладне и навечер и тоа од запад ќе започнат нови врнежи од дожд, кој во понеделник и во...
Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации Еспресо Женски печат Слајдер

ИДЕЈА ЗА ИДИЛИЧЕН ЕСЕНСКИ ВИКЕНД: „Кутмичевица“ е лулка на нашата традиција, која се негува од дамнина

Ј.К.Д
Пробајте од домашната лозова ракија, која е наградувана со злато на меѓународни фестивали, од познатото црвено вино произведено од сопствени винови насади, домашно подготвените луканци...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Интензивни врнежи низ цела Македонија, нова снежна покривка, еве точно кога!

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди кои ќе бидат почести во попладневните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер...
Uncategorized Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Нè удира голем влажен бран, снег пак – еве каде!

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на слаба магла и на ниска...
Uncategorized Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Животни Приказни Слајдер

(ФОТО) МЕРИ МРМАЧОВСКА, ДОБРАТА ВИЛА НА ПРАЗНИЧНАТА СЕЗОНА: Нека е и мала елката, најволшебна е кога е природна, а потоа засадете си ја надвор!

Ј.К.Д
Празничната сезона е на прагот, некои веќе почнаа да ги украсуваат домовите, балконите и дворовите, други – размислуваат за тоа. Секако, пред нас е период...