4.8 C
Скопје
03:09 - 21 април, 2024

Ознака : избор

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Скандал на избор за Мис: „Нè тераа да позираме голи со раширени нозе“

Еспресо
Шест финалистки на овогодинешниот избор за убавина Мис Универзум Индонезија поднеле жалби до полицијата, обвинувајќи ги организаторите дека ги принудиле да се соблечат за да...
СлајдерСцена

Бизарен избор на Хајди Клум: Стана дождовен црв за Ноќта на вештерките и доби клаустофобија – „Тешко ми е да се движам!“

Еспресо
Хајди Клум се појави на забава по повод Ноќта на вештерките облечена како дождовен црв. Супермоделот Хајди Клум оваа година присуствуваше на забавата по повод...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Зошто Кејт и Вилијам одбраа да се преселат во мал дом со само 4 спални соби? Скромниот избор има неколку објаснувања, еве кои

Еспресо
Вилијам и Кејт летово ќе се вселат во нивниот нов дом. Ова е куќа со четири спални соби на имотот Виндзор. Војводата и војвотката од...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

КАКВА ПОРАКА ПРЕНЕСУВААТ ЦВЕЌИЊАТА: Внимавајте да не згрешите при изборот за 8 Март, ви го откриваме јазикот на цвеќињата

Ј.К.Д
Да се знае значењето на цвеќето е суштински чекор доколку сакате да комуницирате преку јазикот на цвеќето, и со тоа да направите романтичен или пријателси...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

ЕВРОВИЗИЈА 2022: Модна катастрофа – Александра и Јана покажаа што значи да се биде извлечен од нафталин

Еспресо
Знаете ли што е антиклер? Град во едно од кралствата на Хај Рок, кој денес не постои, на континентот Тамриел, кој исто така не постои,...
UncategorizedЛајфстајлРетроСлајдер

(ФОТО) НИКОЈ НЕ ГО ЗНАЕЛ ОВА ЗА НЕГО: Грејс Кели не беше првиот избор на принц Рение, а која светска ѕвезда му го заматила умот!

Еспресо
Во јавноста се појавија детали кои откриваат дека Мерлин Монро била фатална дури и за членовите на кралското семејство. Без разлика што членовите на секое...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

МАСКАРА: Како да ја изберете четката за посакуваниот ефект?

Еспресо
Денес, од маскара очекуваме многу – екстензија на трепки, боја, виткање, волумен, дури и ефект на вештачки трепки. Покрај самата формула на маскара, која секојдневно...
АстроМала астро школаСлајдер

СРОДНИТЕ ДУШИ НА ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ: Како да ги изберете?

Фата Моргана
Сте се запрашале некогаш што астрологијата може да ве научи за изборот на вашата сродна душа? Еве го одговорот. Овен – Самоуверен и амбициозен партнер...
Наши ФациСлајдерСцена

Жирито одлучи: Ова се највлијателните инфлуенсери во Македонија!

Васко Спасоски
Доделувањето на Influencer Awards 2020 заврши вчера (23.12.2020) со прогласувањето на победниците во деветте категории на престижниот натпревар, кој по вторпат се одржува во нашата...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Евровизија ќе се одржува, но погледнете кога!

Еспресо
Холандскиот град Ротердам се согласи да биде домаќин на Евросонг во 2021 година, откако годинашниот конкурс за најдобра песна на Европа беше откажан поради пандемија...