4.8 C
Скопје
03:45 - 21 април, 2024

Ознака : маска

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Екс сопругот на Бритни Спирс носи перика за да се скрие од папараците: „Помогнете ми!“

Еспресо
Поранешниот сопруг на Бритни Спирс, Сем Асгари побарал помош при изборот на маска со цел да се сокрие од папараците. Сем Асгари ги замоли фановите...
СлајдерСцена

Бизарен избор на Хајди Клум: Стана дождовен црв за Ноќта на вештерките и доби клаустофобија – „Тешко ми е да се движам!“

Еспресо
Хајди Клум се појави на забава по повод Ноќта на вештерките облечена како дождовен црв. Супермоделот Хајди Клум оваа година присуствуваше на забавата по повод...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСцена

(ВИДЕО) Мадона со чорап на глава: Што се случува со поп – дивата?

М.Р.
Додека едни велат дека одамна ја преминала границата на добриот вкус, други наведуваат дека тоа е Мадона, па сè и е дозволено. Кралицата на поп...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ЗА ЗДРАВА И БЛЕСКАВА КОЖА ПОТРЕБНО Е МАЛКУ… ЈОГУРТ: Отворете го фрижидерот и направете ја најдобрата маска за лице

М.Р.
Не е секогаш правило дека само скапата козметика гарантира мазна и сјајна кожа на лицето. Честопати, намирниците од кујната можат лесно и многу ефикасно да...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ЗА БРЗ РАСТ НА КОСАТА: Ефтини маски од намирници од фрижидерот

Еспресо
Веројатно сте испробале дузина маски за коса подготвени на база на маслиново масло, јајца, авокадо, различно популарно сезонско овошје или зеленчук. Овие маски за коса,...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

(ФОТО) ВО ШТО СЕ МАСКИРАШЕ ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША? Поп-дивата застрашувачки неодолива за Ноќта на вештерките

М.Р.
Српската поп – ѕвезда Јелена Карлеуша реши уште еднаш да покаже зошто ја следат дури 2,4 милиони корисници на социјалната мрежа „Инстаграм“ откако ги израдува...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Ослободете се од темните кругови под очите со помош на кора од банана

И. Т.
Многу луѓе имаат проблем со темните кругови под очите, а нивното прикривање е многу тешко дури и со помош на козметика. Сепак, постојат некои природни...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ПРИРОДНИ МАСКИ: Четири рецепти за да ја опоравите косата по летното сонце

Еспресо
Овие четири рецепти за закрепнување на косата се одлични пред крајот на летото и за нив не ви треба ништо повеќе од состојките што дефинитивно...
Здрави навики

Негувајте се за време на празниците – Зимска маска од портокал за здрава и блескава кожа

Еспресо
Се што ви е потребнo за најдобра нега на кожата се наоѓа во вашата кујна, а бидејќи новогодишните и божиќните празници речиси сите ќе ги...
Секојдневие

ФОТО: Доктор откри трик кој спречува стаклата на очилата да ви се замаглуваат додека носите маска

Еспресо
Решението е прилично едноставно, се што ви е потребно е само еден обичен фластер… Сите кои носат диоптриски очила, додека носат маска на лицето, се...