17.8 C
Скопје
14:53 - 20 април, 2024

Ознака : намирници

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневие

Пет намирници од кујната кои ги лекуваат изгорениците од сонце

Еспресо
Изгорениците од сонце се многу непријатни и ако се мислите како да ги смирите и да ја намалите болката побарајте го лекот во вашата кујна....
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Намирници кои го забрзуваат растот на косата: МОЌНО ДЕЛУВААТ!

Еспресо
Различни билки можат да го забрзаат природното растење на косата. Нивната моќ е во тоа што имаат способност да го зголемат протокот на крвта во...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Топ 5 намирници кои ги ТОПАТ КИЛОГРАМИТЕ

Еспресо
Ако сакате да изгубите неколку килограми немојте да мислите дека храната е ваш непријател. Напротив, со изборот на правилни намирници ќе  изгубите повеќе килограми отколку...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ЗДРАВИ МАСТИ ЗА СЈАЈНО ЛИЦЕ: 7 намирници кои ја хранат кожата

jasmina.kantardzieva
Храната богата со здрави масти како што се бадемите, авокадото и сончогледот помага во хидратацијата на кожата и го спречува оксидативниот стрес и предвременото стареење....
Здрави навикиЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ХРАНА КОЈА НЕ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕМЕ ЗА ПОЈАДОК: Меѓу петте намирници ја има и најомилената!

Ј.К.Д
Појадокот е најважниот оброк во денот, но дали што сакаме можеме да јадеме за појадок? Утринскиот оброк му дава на организмот енергија и го контролира...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ХРАНА КОЈА СПРЕЧУВА ОПАЃАЊЕ НА КОСА: Покрај препаратите и естетските процедури, косата може да ја заштитите и со одредени намирници

Ј.К.Д
Губењето на косата (алопеција) има низа причини, вклучувајќи ги хормоналните проблеми, болестите, земањето одредени видови лекови, наследните фактори, стресот и негативните влијанија од околината. Постојат...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ИСХРАНА ВО БОЈА: Виолетови намирници полни со витамини и минерали

Еспресо
Секоја боја на храна содржи одредени хранливи материи кои се многу корисни за здравјето, било да се работи за ладно или за топло време. Затоа,...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ТОП 10 НАМИРНИЦИ – Најдобри чистачи на црниот дроб

Еспресо
Црниот дроб е исклучително важен орган во телото. Тој чисти од отрови, ги разградува хормоните и го одржува нивото на шеќер во крвта. Затоа ви...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ЗДРАВИ НАМИРНИЦИ-УБИЈЦИ НА ГЛАДОТ: Топ 12 нутритивни кралици кои долго ќе ве држат сити

Еспресо
Киселите краставички, јаткастите плодови, јаболката се само еден дел од видовите храна после која нема да посакате друга храна и ситоста ќе трае подолго од...
UncategorizedЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

30 СУПЕРНАМИРНИЦИ ЗА СТОМАК „СО ПЛОЧКИ“: Го топат салото, го забрзуваат метаболизмот и пријатели се на мускулите

еспресо
Храната за совршено рамен стомак може да биде вкусна, а дека изборот на таа храна е многу мал е само уште една заблуда која ја...