Ознака : зелка

Гастро марифети

ЦАРСКА ТУРШИЈА: Рецепт за зимница со црвени ајварски пиперки

Igor
Црвените ајварски пиперки не мора да ги користите само за подготовка на ајвар. Тие се одличен додаток и во туршијата. Ова е рецепт за зимница...
Секојдневие

Едни сосема невообичаени палачинки (РЕЦЕПТ)

Igor
Ова е вистинскиот рецепт за оние кои повеќе сакаат солени отколку слатки палачинки. За подготовката на ова вкусно јадење потребно ви е: – 6 готови...