03:31 - 23 јуни, 2024

Ознака : целер

Здрави навикиЗдравјеЛајфстајлСекојдневие

Растение кое малкумина го користат: Целер – моќен борец против голем број сериозни заболувања

Еспресо
Целерот е растение кое на овие простори многу малку се користи. Кога луѓето би знаеле дека оваа не толку популарна намирница во својот состав изобилува...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ЦЕЛЕРОТ Е НОВ ЃУМБИР: Еве зошто е моќен за здравјето

Еспресо
Целерот има бројни здравствени предности, затоа е и наречен нов ѓумбир. Некои од сличностите на целерот и ѓумбирот е во тоа што обата имаат против-воспалителни...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ПРИРОДЕН СОК НА БАЗА НА ЃУМБИР И УШТЕ ЧЕТИРИ СОСТОЈКИ: Го убива и најупорното сало, ги разложува мастите, а три до пет килограми минус за еден месец се загарантирани!

Еспресо
Овој здрав природен сок е најлут непријател на мастите. Пијте од него по една чаша наутро. Сите пет состојки (домати, лимон, ѓумбир, целер и лута...
Дестинации и Дегустации

ЗА РЕЛАКСИРАЊЕ: Пијалак кој ќе ве ослободи од напнатоста во мускулите (РЕЦЕПТ)

Igor
За да се спречи воспаление на мускулите потребно е да внесувате магнезиум, натриум и калциум. Со помош на овој природен сок ќе ги спречите напнатоста...
Дестинации и Дегустации

ЦАРСКА ТУРШИЈА: Рецепт за зимница со црвени ајварски пиперки

Igor
Црвените ајварски пиперки не мора да ги користите само за подготовка на ајвар. Тие се одличен додаток и во туршијата. Ова е рецепт за зимница...
Дестинации и Дегустации

ОМИЛЕНИОТ СОК НА НОЛЕ И ЈЕЛЕНА стана вистински хит на Инстаграм – хранлив и лесно се прави

Igor
Сокот од целер овие денови е многу популарен на Инстаграм, а за тоа придонесе Новак Ѓоковиќ. Се работи за пијалак кој е многу здрав, а...