16.8 C
Скопје
05:05 - 20 мај, 2024

Ознака : лимон

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Колумна: Лимонот секогаш е кисел

Горан Величковски
Во Холандија годишен билет за посета на 450 музеи чини само 65 евра, а за деца и тинејџери цената е 33 евра. Ние овде уште...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Најдобра храна за здравјето на белите дробови: Докажано е дека витаминот Д го намалува ризикот од напади на астма

Еспресо
Здравите масти, зелката, брокулата, морковот, портокалот, рибата, особено лососот, интегралните житарки и пробиотиците го спречуваат воспалението на грлото и бронхиите, го зајакнуваат имунитетот и го...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Напиток од цимет и лимон за поттикнување на метаболизмот

Еспресо
Пијалакот што содржи цимет и лимон ќе го поттикне метаболизмот и на тој начин ќе ви помогне да ја достигнете саканата тежина, а медот и...
Дестинации и ДегустацииЕспресоЖенски печатСлајдер

ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ НИ ПОДГОТВИ ТАРТ СО ЧОКОЛАДА, СИРЕЊЕ И ЛИМОН: Чинија полна љубов!

Еспресо
25 рецепти за 25.000 илјади вкусни и здрави навики со Cooking with Branko. За мене љубов е секој ден и секој момент, a овој ден...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ПРЕДЛОГ ДЕСЕРТ ЗА УБАВИНА И ЗДРАВЈЕ: Здрав лимонов тарт, ни го приготвува Маја Марковска

Кате Божиновска
Гурманка и супержена – Маја со прекарот Сонце Марковска е позитивна личност која со мерак готви. Како што и самата вели, некогаш по грешка рецептите се...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ПРИРОДЕН СОК НА БАЗА НА ЃУМБИР И УШТЕ ЧЕТИРИ СОСТОЈКИ: Го убива и најупорното сало, ги разложува мастите, а три до пет килограми минус за еден месец се загарантирани!

Еспресо
Овој здрав природен сок е најлут непријател на мастите. Пијте од него по една чаша наутро. Сите пет состојки (домати, лимон, ѓумбир, целер и лута...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

АКО ИМАТЕ ОМИКРОН НИКАКО НЕ ЈАДЕТЕ ГИ ОВИЕ НАМИРНИЦИ: Само дополнително ќе го иритирате грлото

Еспресо
Листата на намирници што треба да ги јадете доколку имате омикрон веќе циркулира низ медиумите, но знаете ли што никако не смеете да конзумирате доколку...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Традиционален италијански колач со лимон кој е прослава на цитрусното овошје!

Еспресо
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииСлајдер

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ НАПРАВИ ПОСЕН ЛИМОН КОЛАЧ: Вкусен колач за со шолја кафе или чај

И. Т.
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). (РЕЦЕПТ)...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ЛЕСНИ И ЕДНОСТАВНИ: Здрави утрински пијалоци за слабеење

Еспресо
Здравиот пијалок наутро може да го подобри вашето здравје на различни начини. Еве лесни и брзи пијалаци кои можете да ги додадете во утринските ритуали...