20.8 C
Скопје
01:05 - 30 јуни, 2022

Ознака : кујна

Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

Ви треба проверен и докажан рецепт за трилече?  – од кујната на Давор Панчевски

Кате Божиновска
Постапката ја поедноставувам со тоа што користам купечки карамел за трилече, а комбинацијата на три  различни млека е она што го прави овој колач толку...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

Од кујната на Давор Панчевски: Рецепт за Павлова (Пуслица) торта

Кате Божиновска
Со доаѓањето на летната сезона сите сакаме нешто свежо и не премногу калорично. Павловата торта со јагоди за мене е идеалниот десерт за жешките денови....
Дестинации и Дегустации

Најдобриот старински колач со жолт фил: Рецепт кој не смее да падне во заборав!

Еспресо
Состојки за тесто: 350 гр шеќер 1 ванилин шеќер 2 јајца 1 лажица сок од лимон 400 мл млеко 150 мл зејтин 200 гр мелени...
Дестинации и Дегустации

На диета сте? Овие 6 вкусни напитоци ќе ве наполнат со енергија

Еспресо
Доколку сте на диета и немате замислено што би јаделе, еве рецепт за шест вкусни напитоци кои се одлична замена за ужина. 1.Смути во комбинација...
Дестинации и Дегустации

Направете си го денот поубав со овој РОЛАТ со суво овошје

Еспресо
Потребни состојки: 250 гр маргарин 250 гр шеќер 4 јајца 1 голема чаша мешано суво и јаткасто овошје 300 гр брашно 50 гр густин 1...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

Карфиол со три вида кашкавал, превкусно! Рецептот ни го носи Теа

Ј.К.Д
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од највлијателните...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Малите тајни на големите готвачи: Кулинарски трикови кои секому ќе му бидат од корист

Еспресо
Овие мали кулинарски трикови треба да ги знае секој кој сака да биде успешен во кујната. 1. Непријатниот мирис и вкус на млекото кое малку...
Дестинации и Дегустации

За брзо будење: Намирници кои веднаш ќе ви дадат енергија

Слободен печат
Некои намирници можат да направат многу побрзо и подобро да се разбудите. Ако ги јадете и во текот на денот ќе бидете полни со енергија...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

Рецепт за совршени ПЕРЕЦИ од Мартина: Каков мирис се шири дома…убавини!

Ј.К.Д
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). Готви...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ПОСНО ЕМ ВКУСНО: Од кујната на Теа рецепт за здрави енергетски бомбици – само 5 состојки, а готови за 5 минути!

Ј.К.Д
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од највлијателните...