24.8 C
Скопје
09:21 - 24 јуни, 2024

Ознака : чешка

Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуСлајдер

Ангел Стојановски, сопственик на ресторан и слаткарница во Чешка: Се почнува со македонска салата и домашна ракија, а се завршува со ракија

Ј.К.Д
Амбасадор на македонската кујна во Чешка е Ангел од Горно Лисиче, готвач со тапија, чиј животен пат го одвел во Чешка, не поради кујната туку...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Земја во фокус – Чешка на 13. МакеДокс“

Еспресо
Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“ ќе се одржи од 18 до 25 август во Скопје. Во рамките на програмата Земја во фокус е Чешка,...
СветСлајдерСцена

ЧЕШКА ПЕЈАЧКА НАМЕРНО СЕ ЗАРАЗИЛА СО КОВИД, СЕ ПОФАЛИЛА НА РОЗОВА ИДНИНА: „Животот е тука и за мене и за вас“, напишала таа во објавата и ги поканила своите следбеници да го сторат истото, но за жал починала!

Еспресо
Фолк пејачката Хана Хорка на социјалните мрежи се доверила дека намерно се заразила со вирусот за да не прими вакцина против ковид и да се...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ФАТЕНИ ВО АКЦИЈА: Пар во Чешка ја прославиле повторната средба со секс на врв од катедрала

И. Т.
За страсната љубов не постои време, а богами ниту место. За тоа сведочи оваа неверојатна случка која се случила неодамна кога еден маж и жена...