33.8 C
Скопје
14:13 - 24 јуни, 2024

Ознака : казна

Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

ДНК со понуда да им ги платат казните на граѓаните фатени со невалидна возачка дозвола: „Полицајците да се замислат“

Еспресо
По настанатиот хаос околу вадење на нови лични документи и патни исправи, музичарите Андреј и Панчо од попуаларната група ДНК најавија дека ќе им помогнат...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Бритни Спирс казнета поради возење без дозвола: Еве каква казна добила

Еспресо
Бритни Спирс била повлечена од сообраќајот од страна на полицијата на автопат и ѝ била изречена казна. Возела без сообраќајна и возачка дозвола. Сега мора...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

Каква казна ја очекува Џорџина Родригез за прекршување на законот во Саудиска Арабија: Еве колку може да ја чинат нејзините деколтеа и провокативни фустани!

Еспресо
Фактот дека Кристијано Роналдо потпиша за Ал Наср значеше дека целото негово семејство мораше да се пресели во Саудиска Арабија и да се навикне на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Емануел Сење во одбрана на сопругот Роман Полански: Неговата жртва поради која е прогонет, не сака да биде веќе жртва

Ј.К.Д.
Човекот со кого живее цели 33 години, воопшто не е личноста за која слушала како сексуален предатор, туку тој е одличен сопруг и одличен татко,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Алексеј Навални ја изгуби жалбата; „ќе биде префрлен во строга казнена колонија“ осуден на 9 години затвор

Еспресо
Алексеј Навални, главниот руски опозиционер, „наскоро ќе биде префрлен“ во максимално безбедносен казнено-поправен дом. Ова го одлучи судијата на московскиот суд кој ја одби жалбата...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ФАТЕНИ ВО АКЦИЈА: Пар во Чешка ја прославиле повторната средба со секс на врв од катедрала

И. Т.
За страсната љубов не постои време, а богами ниту место. За тоа сведочи оваа неверојатна случка која се случила неодамна кога еден маж и жена...
Животни ПриказниСлајдер

(ФОТО+ВИДЕО) МАЈКАТА ИСЧЕЗНА СО ДВЕТЕ ЌЕРКИ ВО 1985 ГОДИНА: По триесет години, оваа приказна доби неочекуван пресврт! 

Еспресо
Пред повеќе од 30 години, мајката ги киднапираше своите две ќерки и ги однесе колку што е можно подалеку од сопругот што ја претепал. Три...
ЛајфстајлСемејствоСлајдер

ТАТКО ЈА НАТЕРАЛ ЌЕРКАТА ДА СИ ЈА ИЗБРИЧИ ГЛАВАТА: Тинејџерката исмевала соученичка

И. Т.
Татко на тинејџерка на социјалната мрежа „Редит“ пред нешто повеќе од една година откри зошто ја натерал својата 16-годишна ќерка да си ја избричи главата....
СветСлајдерСцена

Рон Џереми обвинет за силување на три жени – Му се заканува казна затвор од 90 години

Еспресо
Еден од најпознатите порно-актери Рон Џереми (67) е обвинет за силување на три жени и за сексуален напад на четврта, објавија во вторникот обвинителите во...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Северина за државниот минималец: Го побарале без мое знаење! (ФОТО)

Еспресо
Откако во јавноста се појави информацијата дека на пејачката Северина Којиќ (48) и паднал приходот за повеќе од 20 отсто, таа побарала помош од државата...