14:56 - 19 април, 2024

Ознака : затвор

UncategorizedБалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Цеца проговори за затворските денови: „Бев во самица, смрзната, гладна, а потоа дојде најтешкиот момент кој ме скрши“

Еспресо
Фолк дивата Цеца Ражнатовиќ преживеала многу тешки денови кои не сака да ги памети и за кои денес не сака да зборува. Покрај смртта на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Сергеј Трифуновиќ повторно заврши во затвор: Го ослободиле за 24 часа

Еспресо
Српскиот актер Сергеј Трифуновиќ повторно завршил во затвор, но за брзо време бил ослободен, јавуваат српските медиуми. Трифуновиќ вчера излегол од затвор, каде поминал 24 часа....
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Бивши затвореник открива детали за починатиот син на Синан Сакиќ: „Земаше таблети, се дрогираше, се тепаше со стражари, можеби смртта е и ‘тивка елиминација’“

Еспресо
Во затворот во Сремска Митровица почина Рашид Сакиќ (45), син на починатиот српски турбофолк пејач Синан Сакиќ, а причината за ненадејната смрт не е позната....
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Борис Бекер откри како си го спасил животот во затвор: Успеал да нетара убиец да му ја бакне раката

Еспресо
Поранешниот тениски шампион Борис Бекер се отвори за опасностите со кои се соочил во затвор и откри фасцинантни детали за расправија што ја имал со...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСценаЧудесни жени

Харви Вајнштајн ќе изгние до крајот на животот во затвор: Осуден на дополнителни 16 години

Еспресо
Холивудскиот магнат Харви Вајнштајн во четвртокот беше осуден на уште 16 години затвор. Harvey Weinstein sentenced to 16 more years in prison for Los Angeles...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Со променет изглед Мирнеса е во германски затвор: „Мала ќелија наместо луксузен престој, тука желбите не се исполнуваат“

Еспресо
Мирнеса Бешлиќ, која ја бараше половина Европа, вчера ѝ се предаде на германската полиција, а од вчера е во женскиот затвор Швабис Гмунд. -Мала ќелија...
СветСлајдерСцена

Како му било на Борис Бекер во најозогласениот затвор? „Научив тешка лекција, многу скапа и многу болна“

Еспресо
Борис Бекер излезе од морничавиот затвор во Велика Британија, и даде интервју (за договор од пола милион). Во интервјуто за ТВ Сат1 (делови од него...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Американската кошаркарка Грајнер пуштена од руски затвор во размена со рускиот бизнисмен Виктор Бут

Еспресо
Си-Ен-Ен објави дека ослободувањето на американската кошаркарка Грајнер ќе биде разменето за бизнисменот Бут. Американската кошаркарка Бритни Грајнер, која беше во притвор во руски затвор,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Две познати ирански актерки завршија в затвор, Хенгаме Газиани и Катајун Риахи во јавност се појавиле без превез

Еспресо
Познатите актерки Хенгаме Газиани и Катајун Риахи беа уапсени во Иран поради изразување солидарност со демонстрантите во контекст на протестите што избувнаа по смртта на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Американската кошаркарка Гринер се изјасни за виновна, обвинителството бара 9 ипол години затвор; Протест на Бајден

Еспресо
31-годишната олимписка шампионка беше уапсен во февруари на аеродромот во руската престолнина бидејќи кај неа беше пронајдено масло од канабис. Обвинителството побара 9 и пол...