23.8 C
Скопје
15:46 - 30 мај, 2024

Ознака : затвор

СветСлајдерСцена

Рики Мартин се соочува со 50 години затвор: тешки обвинувања, што навистина се случува?

Еспресо
Кралот на латинската поп музика е обвинет од неговиот 21-годишен внук, син на неговата сестра Ванеса: според порториканските закони казната може да биде многу строга,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

За сексуално и психичко злоставување жени: Пејачoт Ар Кели осуден на 30 години затвор

Еспресо
И да верува дека може да лета, напразно. Најпознат по песната “I believe I can Fly” („Јас верувам дека можам да летам“), Р.Кели е прогласен...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

Обид за бегство од затвор се претвори во трагедија: најмалку 52 затвореници загинаа во пожар во Колумбија

Еспресо
Самите затвореници го запалиле затворот Тулуа за да го олеснат обидот за бегство. Најмалку 52 затвореници загинаа во пожар што избувна за време на бунт...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

Руски медиуми: Командантите на Азов се во затвор во Москва

Еспресо
Командантите на Азовскиот полк, заробени во Мариупол, се задржани во затворот Лефортово во Москва. Ова го соопшти руски извор за новинската агенција Тасс. Според изворот,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Зелено светло од Британија за екстрадиција на Џулијан Асанж во САД; „Мрачен ден за слободата на печатот“,

Еспресо
Британската министерка за внатрешни работи Прити Пател нареди екстрадиција на Џулијан Асанж во САД. Конечното зелено светло од шефицата на Министерството за внатрешни работи, доаѓа...
СветСлајдерСцена

Борис Бекер во еден од НАЈЛОШИТЕ ЗАТВОРИ: Ќелии полни со глувци, бел ден не се гледа, кошмар!

Еспресо
Борис Бекер (54), осуден пред неколку дена на две и пол години за даночни прекршоци, е затворен во еден од најлошите затвори во Англија, каде...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

БОРИС БЕКЕР ВО ЗАТВОР! Поранешниот тениски шампион е осуден на две ипол години зад решетки!

Еспресо
Поранешниот тениски шампион Борис Бекер е осуден на две и пол години затвор поради даночна измама. Инаку шампионот на шест Грен слеми ризикуваше до 7...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Се спаси со „солена“ кауција! Проблемите со законот на ASAP РОКИ: Oд аеродромот во Стокхолм до аеродромот во Лос Анџелес

Еспресо
Од 2019 до 2022 година, еве ја хроника на правните проблеми на раперот АСАП Роки, момчето на Ријана и иден татко на нејзиното прво дете....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ЏУЛИЈАН АСАНЖ и СТЕЛА МОРИС СЕ ВЕНЧАА ВО ЗАТВОР: Тој во килт, таа во венчаница од Вивиен Вествуд

Еспресо
Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, вчера (среда, 23 март) се ожени со една од неговите поранешни адвокати, Стела Морис, родена во Јужна Африка во 1973...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) БОКИ 13 НА РОДЕНДЕНСКА ПРОСЛАВА ВО ЗАТВОРОТ ИДРИЗОВО: Јовановски фотографиран во затворска ќелија заедно со неколку затвореници

М.Р.
На социјалната мрежа „Твитер“, се појави фотографија од затворот Идризово на која нашиот познат шоумен, водител, имитатор, менаџер и пејач Бојан Јовановски, попознат како Боки 13...