4.8 C
Скопје
06:47 - 27 февруари, 2024

Ознака : ар кели

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСценаЧудесни жени

Што сè направи музичарот Ар Кели кој доби пресуда денес за педофилија: „Затворската казна од 30 години ќе му биде малку“

Еспресо
Денес државната порота го осуди музичарот Ар Кели – поради повеќе тужби од жени – за детска порнографија и сексуално злоставување во неговиот роден град,...
СветСлајдерСцена

Шокантни обвинувања за пропаднатиот музичар Ар Кели: „Имаше секс со мене повеќе од 100 пати пред да наполнам 18 години“

Еспресо
Жената која е клучна во судењето на Ар Кели (55), во четвртокот сведочеше пред судот во постапката против пејачот. Во 2008 година одбила да сведочи...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Која е Џојселин Севиџ, eдна од жртвите на Ар Кели која тврди дека е свршена со него: „Мојот однос со Кели е фантастичен, многу сме вљубени!“

Еспресо
Во јуни, сексуалниот предатор Р. Кели (вистинското име му е Роберт Кели) беше осуден на 30 години затвор. Поранешниот ар-ен-би пејач во случајот се соочи...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

За сексуално и психичко злоставување жени: Пејачoт Ар Кели осуден на 30 години затвор

Еспресо
И да верува дека може да лета, напразно. Најпознат по песната “I believe I can Fly” („Јас верувам дека можам да летам“), Р.Кели е прогласен...