21.8 C
Скопје
20:17 - 15 април, 2024

Ознака : судење

БалканВи ПрепорачувамеСлајдер

Северина по судењето: „Не се плашам од судот, не ми го допирајте детето!“

Еспресо
Завршено е денешното судење против Северина во Опшинскиот суд во Загреб. Адвокатот на пејачката Чедо Продановиќ побара судот да ја затвори постапката за јавноста за...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Започна судењето на Северина, испратила преку 150 пораки до директорките: Бабо би те задавила со раце…

Еспресо
Северина денеска седна на обвинителна клупа на Општинскиот кривичен суд во Загреб, година и пол по покренувањето на обвинение за наметливо однесување кон директорката на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Тифани Чен против асистентката на Роберт де Ниро: „Таа е опсесивна, психотична и опасна!“

Еспресо
Партнерката на Роберт де Ниро, Тифани Чен, вчера сведочеше во Федералниот суд во Њујорк, во случајот меѓу познатиот актер и неговиот поранешна помошничка Греам Чејс...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Поранешна асистентка на Роберт де Ниро го обвини актерот за сексуална злоупотреба

Еспресо
Откако Де Ниро поднесе тужба против неа во август 2019 година, Робинсон го обвини дека ѝ доделил стереотипни женски работни места. Роберт де Ниро наскоро...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Се огласи Трамп по судењето: „Имаме земја која е корумпирана“

jasmina.kantardzieva
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп се огласи по сослушувањето по обвинението за прикривање доверливи документи и изјави дека САД се корумпирана земја. “I think it...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Згодниот адвокат на Гвинет Палтроу е најпосакуван маж: Правник, музичар, јазичар, политиколог, и згора на тоа скромен човек

Еспресо
Згодниот адвокат, бранител на Гвинет Палтроу, Џејмс Иган, од неодамна стана неочекуван срцекршач на гледачите и корисниците на социјалните мрежи кои го следеа судењто на...
ЕспресоСлајдер

Андреј Бабиш човекот што го бодреше Заев на патот кон ЕУ на суд за измама на 2 милиони евра европски пари

jasmina.kantardzieva
Поранешниот чешки премиер Андреј Бабиш денеска излезе пред суд поради обвинение дека пред 13 години на измама добил дотации од околу два милиона евра, европски...
СветСлајдерСцена

Шокантни обвинувања за пропаднатиот музичар Ар Кели: „Имаше секс со мене повеќе од 100 пати пред да наполнам 18 години“

Еспресо
Жената која е клучна во судењето на Ар Кели (55), во четвртокот сведочеше пред судот во постапката против пејачот. Во 2008 година одбила да сведочи...
СветСлајдерСцена

Деп против Херд: Барањето на Амбер Херд за повторно судење е одбиено

Еспресо
Судијата од Вирџинија одлучи да го одбие барањето за повторно судење.  Судот од Вирџинија го одби барањето на актерката Амбер Херд за повторно судење во...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Пике и Шакира во проблеми околу старателството на децата, на повидок можен жесток судски процес; Шакира ја чека и друго судење – за затајување данок

Еспресо
Жерар Пике и Шакира молчат, но во Шпанија како да нема за што друго да се зборува – освен за нив и за предавството на...