13.8 C
Скопје
23:20 - 29 мај, 2024

Ознака : москва

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Поранешната помошничка на Џо Бајден која го обвини за сексуално вознемирување бара руско државјанство: Тара Рид е во Москва по наводните смртни закани

Еспресо
Поранешната помошничка на Џо Бајден, која го обвини за сексуално вознемирување и малтретирање, Тара Рид ќе побара од рускиот претседател Владимир Путин да ѝ даде...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Што се знае за пожарот во трговскиот центар Мега Химки во Москва: Огромна материјална штета и еден загинат

Еспресо
Маж загинал во пожарот во трговскиот центар Мега Химки. Порака за пожар во трговскиот центар Мега Химки во Москва, службите за итни случаи примиле утрото...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Во Моска се отвори ланец „Старскафе“ наместо „Старбакс“, косопственик е познат рапер, а освен кафе ќе се служи и алкохол

Еспресо
Првата кафетерија на синџирот кафе Старскафе се отвори во Москва, на местото на Старбакс. Отворањето го посети и косопственикот на синџирот Тимати – познат рапер...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Киев: Русија има намера да ја исклучи електраната Запорожје од украинската мрежа

Еспресо
Украинската компанија Енергоатом извести дека Русите имаат намера да ги затворат функционалните блокови за напојување на нуклеарната централа Запорожје и да ги исклучат од украинската...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Шојгу: Операциите на Украина се планирани во САД и Англија, тие се „одговорни за смрт на цивили во Донбас“

Еспресо
Во САД и Велика Британија планирани се операции спроведени од украинските вооружени сили, обвинува рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу кој зборуваше на 10. Московска...
ЕспресоСлајдер

Украина: 42 земји повикуваат на повлекување на Русија од центарот на Запорожје

Еспресо
42 земји побараа од Москва да ги повлече нивните воени сили од Запорожје, нуклеарната централа окупирана во Украина. Распоредувањето на руски војници и вооружување во...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Бомби и мртви во Бахмут, Москва има цел да ја поврзе нуклеарната централа Запорожје со Крим

Еспресо
Трагата на крв продолжува во Доњецк каде, според украинскиот државен обвинител, најмалку седум цивили ги загубиле животите под руското бомбардирање во Бахмут. Тринаесет други лица...
Ви ПрепорачувамеСекојдневиеСлајдер

(Видео) Редици пред новоотворените H&M продавници во Москва, чуварите организираат посебен протокол за влез

Еспресо
Огромна редица се создаде на влезот по отворањето на продавницата на H&M во трговскиот центар Метрополис во Москва, Русија, пренесува „Московски новости“.   View this...
ЕспресоСлајдер

(Видео) Изгаснат страшен пожар во хостел во Москва: 8 мртви, заробени од решетките на прозорците

Еспресо
„Огнените јазици зафатија три соби и ходник, на вкупно 150 метри квадратни“ Најмалку осум лица загинаа во пожар што избувна во хостел јужно од Москва....
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Москва се плаши од мутантна украинска војска, но денес супервојникот е реалност

Ј.К.Д
Неверојатни обвинувања доаѓаат од Русија за „жестоки чудовишта“ создадени од „тајни експерименти“. Од друга страна, имплементацијата на високата технологија во војската и употребата на таканаречена...