38.8 C
Скопје
16:36 - 19 јули, 2024

(Фото) Канје Вест честел во Москва, оставил и добар бакшиш: Сепак, не е концерт туку роденден

Во недела, на 30 јуни, американскиот рапер Канје Вест пристигна во Москва. Руската ТВ водителка Јана Рудковскаја прва ја објави веста на нејзиниот профил на Телеграм.

Таа, исто така, додаде дека обожавателите имаат „одлични шанси“ да го видат Вест на Црвениот плоштад.

Руското издание Mash го објави договорот потпишан од Канје Вест и неговата сопруга Бјанка Ценсори. Според изданието, американскиот уметник треба да дојде во Москва со тим од 25 луѓе. Условите предвидуваат Вест да одржи концерт, но дека концертот „нема да се одржи само доколку организаторите не исполнат барем една клаузула од договорот“.

Договорот вклучува и обезбедување, луксузен хотел со пет ѕвезди и прва класа во авион. Списанието тврди дека организаторите потпишале договор со уметникот на 7 мај, а раперот веќе добил аванс.

принтскрин, Канје Вест во Москва

Подоцна, руското списание „Москвичка“ ја потврди информацијата за пристигнувањето на Вест во Москва. Тие изјавија дека целта на посетата е роденденот на модната дизајнерка Гоша Рубчински, главниот дизајнер на брендот за облека Yeezy, кој му припаѓа на раперот.

Истата информација ја потврди и руското издание Шот.

„Гоша Рубчински организираше банкет во ресторанот Белуга спроти Црвениот плоштад во чест на неговиот 40-ти роденден, на кој присустуваше и Вест“ изјави за SHOT еден пријател на модниот дизајнер.

Руските медиуми пишуваат за сумата што Вест ја платил за ручекот во популарниот ресторан Гуме. Имено, американскиот рапер им платил ручек на целата екипа, честејќи го и дизајнерот Гоша Рубчински. А оставил и бакшиш за келнерите.

„Ручекот во Гуме го чинеше Канје околу 9.000 евра. Сметката беше околу 8 илјади евра, а бакшишот илјада евра. Канје беше придружуван од седум телохранители. Целиот тим нарачал дури 30 порции од менито. Самиот тој, како вистински Американец, пиел кока-кола без шеќер и јадеше печен лосос со песто и билки. Во исто време, тој разговараше за проект поврзан со Русија“, објавија руските медиуми.

Познато е и дека Канје Вест престојувал во апартман во хотелот Фор Сизн со поглед на Црвениот плоштад.

Среќлии на неделата: Три хороскопски знаци кои ќе имаат луда среќа од 1 до 7 јули

Слични објави

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо

Принцот Хари ќе објави нов „сензационален материјал“ во нова книга: Има што да раскаже за серија книги

еспресо

(Фото) Жељко Бебек настапува со синот кој „растура“: Сакам да ме „прешиша“ на сцена

еспресо
Се вчитува....