34.8 C
Скопје
18:32 - 22 јули, 2024

(Видео) Ален Исламовиќ во инвалидска количка: Но и тоа не го спречува да настапи на сцена

Музичарот Ален Исламовиќ и покрај повредата се појави на концертот на Бијело Дугме во Крагуевац. Пејачот ја повреди Ахиловата тетива, поради што на концертот се појави во инвалидска количка. За време на настапот, тој пееше додека седеше на столица.

– Со скината Ахилова тетива и операција направена пред четири дена во Сомбор, пристигнав на концертот во Крагуевац на 28 јуни. да прославиме 50 години од Дугме затоа што не сакав да ја пропуштам таа прекрасна вечер. Крагуевац, благодарам, бевте фантастични – објави Исламовиќ на Фејсбук.

Тетивата му „пукнала“ додека играл тенис.

Инаку, по сараевскиот концерт со кој започна турнејата на Бијело дугме насловена „Доживети стоту“, Ален Исламовиќ најави дека групата приготвува и нов албум.

Слични објави

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо

(Фото) Деми Мур ја покажа својата совршена линија во минијатурни бикини: „Авионка“ на 61 година

еспресо

(Фото) Џина Џиновиќ има нов дечко: Веќе не го крие и страсно се љуби со него пред сите

Еспресо
Се вчитува....