17.8 C
Скопје
02:16 - 26 мај, 2024

Украина: 42 земји повикуваат на повлекување на Русија од центарот на Запорожје

42 земји побараа од Москва да ги повлече нивните воени сили од Запорожје, нуклеарната централа окупирана во Украина.

Распоредувањето на руски војници и вооружување во атомската централа е неприфатливо бидејќи „не ги зема предвид принципите на сигурност и безбедност на кои се обврзани да ги почитуваат сите членки на МААЕ“, се вели во соопштението.

Слични објави

Јелена Карлеуша „за коси“ ја фати Северина: „Не ме интересира ништо поврзано со Душко“

еспресо

Се огласи отуѓениот сопруг на Јелена Карлеуша: Еве зошто Душко ѝ се јавил на Северина

еспресо

Соседите откриваат какво е семејството на Јована Јеремиќ: „Малку се чудни…“

еспресо

Сè што се знае за ракот на Кејт Мидлтон: Нема да се врати до крајот на годината

еспресо

(Фото) Торта во облик на срце и розово мече: Анастасија Ражнатовиќ слави роденден во Шпанија

Еспресо

Синот на Драгана Мирковиќ размислува за селење во Белград: „Тука веќе никој не верува во Бога“

еспресо
Се вчитува....