9.8 C
Скопје
02:24 - 15 април, 2024

Ознака : запорожја

ЕспресоСлајдер

Украина: 42 земји повикуваат на повлекување на Русија од центарот на Запорожје

Еспресо
42 земји побараа од Москва да ги повлече нивните воени сили од Запорожје, нуклеарната централа окупирана во Украина. Распоредувањето на руски војници и вооружување во...