21.8 C
Скопје
16:06 - 30 мај, 2024

(Фото) Со променет изглед Мирнеса е во германски затвор: „Мала ќелија наместо луксузен престој, тука желбите не се исполнуваат“

Мирнеса Бешлиќ, која ја бараше половина Европа, вчера ѝ се предаде на германската полиција, а од вчера е во женскиот затвор Швабис Гмунд.

инстаграм

-Мала ќелија во женскиот затвор Швабиш Гмунд наместо луксузен престој, а вода наместо шампањ за жената која украде повеќе од милион евра. Таму желбите не се исполнуваат, Мирнеса ќе мора да се навикне – сликовито пишува „RTL“.

Мирнеса Бешлиќ, која е родена во Бусовача, во понеделникот во 19:45 часот преку својот адвокат ги известила германските власти дека ќе се предаде следниот ден на аеродромот во Штутгарт.

И така беше. Мирнеса Бешлиќ, како што објави германски RTL, пристигнала од Црна Гора. На фотографиите кои ги објави Bild може да се види како најбараната жена во Германија го променила изгледот.

all4foto.de / Facebook

Таа наскоро ќе биде обвинета од државното обвинителство дека украла повеќе од еден милион евра од компанијата за транспорт на пари во која работела.

Слични објави

Хорот на о.у. „Кочо Рацин“ со нова победа: „Во срцето на Италија се слушна македонската песна“

еспресо

Брутални коментари на сметка на Николина Пишек откако објави видео од куќата: Друг ти ја средува вилата која ја купивте со покојниот маж

Еспресо

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо
Се вчитува....